Güvenli Liman Ticaret Döndürür

Burada çalışmayı piyasalarda paradigma değişimi bildirmek bu kadar kayıtsız gerekirdi, mademki riskten kaçınma karşılaştırmalı büyüme ve faiz oranı farklılıkları almıştı. Böyle bir değişim son birkaç ay içinde döviz pazar mevcut veya baskın bile olabilir olsa da, bir kez daha güvenli liman ticaret sözde yerini alacak gibi görünüyor.

Risk iştahı ve riskten kaçınma arasındaki etkileşimi döviz piyasası kılavuzu olmaktan çıkmıştı, ama oldukça kasıtlı olarak önemsiz durduruldu olduklarını geriye dönüp baktığımda, değildi. Yatırımcılar başka bir kriz ve/olasılığı veya risk/oynaklık artışına karşı uyanık kalmış diğer bir deyişle, şimdi açık.

Nasıl bu durumda olduğunu biliyor musunuz? Bu hafta, piyasalarda büyük bir düzeltme oldu, küresel ekonominin azalan büyüme beklentileri aşağı led hisse senedi ve tahvil Dolar kadar. Eğer yatırımcılar gerçekten büyüme farklılıkları üzerinde duruldu, Dolar geriledi, ABD ekonomisi için kötü prognoz nedeniyle olurdu. Bunun yerine, yatırımcıların güvenli sığınak itiraz nedeniyle Dolar ve Yen aldım.

Piyasalarda böyle bir tepki üretti tanesi %2 oranında daha az seansta hem DJIA ve Euro yollamış tam olarak ne oldu? İşsizlik düşüyor değil öncelikle, en son işleri rapor onaylandı. Sonra, Ticaret Bakanlığı, ABD'nin ihracattaki iyileşme zaten kapalı tesviye gösterdi ticaret verilerini yayımladı. Bu ekonomistler, yüzde 2,4 yıllık oranı şu anda çok pembe görünüyor — ve yüzde 1 gibi düşük olabilir, hatta o bile stoklar gibi diğer ekonomik veriler ve ihracat rakamları düşüş düzeltmeler yapıldıktan Sonra 2010 yılı GSYİH büyümesi için tahminlerini ayarlamak için çabalıyorlar gönderdi.”

Hepsinden önemlisi, Fed Rezerv Bankası toplantısı, Fed devam eden ekonomik zayıflık uyardığı gibi yatırımcıların en kötülerinden ve daha fazla parasal genişleme politikasını sağlamlaştırmak için oy kullandı. FOMC resmi açıklamaya göre: “çıktı ve istihdamda toparlanma hızı son aylarda yavaşladı. Ev harcamaları giderek artan, ancak yüksek işsizlik, mütevazı gelir büyümesi, düşük konut geliri zenginliği ve sıkı kredi ile sınırlı kalır...Banka kredi sözleşmesi devam ediyor....ekonomik iyileşme hızını tahmin ettiğinden daha kısa vadede daha mütevazı olması muhtemeldir.”

Fed ayrıca defaltion bir zamanlar düşünülemez umudu konusunda ekonomistler arasında bir tartışma yola çıkan yavaşlama enflasyon belirtti. Deflasyon olasılığının düşük kalır üzerinde uzlaşma sağlanmasına rağmen, yatırımcılar artık otomatik olarak Beslenen şüphe parası enflasyon oluşturma: “Fed kararlı çaba son birkaç yıl içinde itibarını mücadele karşı burada çalışıyor olabilir vermek için eğimlidir.”

Piyasalar bu şekilde tepki hiç de şaşırtıcı oldu. İhtiyatlı bir iyimserlik şimdi ABD'de düzensiz ribaund Verilen dizginsiz karamsarlığa yol verdi: “ve şimdi dünyanın diğer ekonomik motorları yavaşlama olduğuna dair işaretler, ekonomistler Amerikalılar bir süre daha yüksek işsizlik ve cansız büyüme yüzleşebilir söylüyorlar.” İronik olarak, eğer böyle bir sonuç elde etmek olsaydı, Dolar ve Yen için bir destek verebilir.

İlginizi Çekebilir: