Faiz Oranı Farklılıkları Dolar Karşı

ABD Hazine getiri eğrisinin şimdi son bellek herhangi bir noktada daha dik faiz oranı farklılıkları (yani ticaret forex) bir yaşam sağlamak için, göz önünde bulundurun. Uzun süre kısa vadeli faiz oranlarının hala sıfıra yakın, vadeli fiyatlar, sadece %4'ü geçti ve hala artıyor. Düşük kısa vadeli bir oranda uzun vadeli yüksek verim borç ve yatırım bir teorik ima ediliyor. Soru: ister misin?

 

Fed nil geçerli düzeyde gösterge Federal Fon Oranını tutmak için oy kullandı ve yakın dönem için olağanüstü düşük kalacak “” diye belirtildiği gibi Federal Rezerv Bankası toplantısı bu hafta bazı sürprizler verdi. Bir analiste göre, “tamamen beklendiği gibi oldu. Piyasada pek tepki yok gibi. Eminim yakın zamanda düşük zam vermediler ve likiditeyi şey olmayacağını herkes çok iyi biliyordu.”

Aynı zamanda, Fed (gerçi 1.75 Trilyon dolarlık fiyat Programı artırmak için değil) için yükselen uzun vadeli düşük önlemek için korumak için oy kullandı. Bu muhtemelen daha yüksek taşımak için son haftalarda başladı, doğmakta olan ekonomik iyileşme ölü doğmasını bazı analistler korkacak bir lider olan mortgage oranları, yöneltildi. Ancak, “oranlarındaki artış bir Parçası Fed enflasyon kontrol dışı yolda almak için izin verir ve kamu açıklarının finansmanı için para basmak bu korkuları neden olabilir. Bu korkular dışarıda derecelerine göre Fed programlarının genişleme ters, Yukarı yerine aşağı düşük gönderme olabilir.” Diğer bir deyişle, Fed aşağı düşük satın almayı çok hareket bu yana bu varsayım naif aslında düşük gönderiyor!

Bu eğrinin her iki ucunda yitiren ABD Doları için çok kötü olabilir. Düşük kısa vadeli oranları yüksek uzun süreli düşük enflasyon beklentisi ima ederken, ve böylece sermaye erozyonu ucuz bir finansman para birimi olarak Doları kullanmak için yapmak. Mevcut piyasa koşulları benzersizdir, ancak: “son üç ay içinde coşku Fed aslında yeterli likidite daha sağladı inanmasına yol açtı.doların durumu olan ya da eksikliği ... dünyadaki tüm pazarlara götürecek fonlama para birimi olduğunu hatırlamak için bir analist,” dedi kritik önem taşımaktadır.

Altında arz anlamına gelir bu yana Fed sayaç çalışıyor (sorun) kredi piyasalarındaki likidite bu eksiklik aslında Dolar için iyi. Diğer taraftan, eğer Fed varlık alım programını başarılı “ise, o zaman Dolar arzı mutlaka bu durumda Dolar düşecek olan talebi göreceli olarak artması gerekir. Cut-ve-kredi krizi öncesinde olduğu gibi kuru, ama vadeli (kısa ve uzun) faiz oranı farklılıkları kıpırdama döviz kurlarında önemli etkenlerinden biri temsil olarak değil.

İlginizi Çekebilir: