Bu yorumu: 2006 yılı

Kitap 2006'da ilk onun piyasaların Adres şimdiye kadar ‘devlet vermek için döviz blogger zamanı geldi demek ki bir hafta daha kapalı olmuştur. Bir donuk ve statik 2005'ten sonra, döviz piyasalarına geri harekete 2006 yılında kükredi, birçok önemli gelişmeler. Herkesin radar ekranlarında, dünyanın en önemli para birimi olan USD, 13'ünü Euro ve Pound karşısında düştü. Analistler, dünyanın geri kalanı oranlarını yükseltmeye devam ederken BİZE para döngüsü zirve olarak gelişmiş dünyanın ABD ve geri kalanı arasında bir daralma faiz oranı farklılıkları, düşüşü bağladı.

Zaten döviz rezervlerinde çeşitlendirmeye başladılar buna ek olarak, bazı ülkeler, özellikle Çin, Rusya ve birçok OPEC üyesi ülkeler duyurdu. Bu işlem, USD düşer gibi, Merkez Bankaları benzeri USD daha fazla azalmaya neden olan USD cinsinden aktifler, tutun ve daha az mali mantıklı olan oto-katalizör haline geliyor. Bu arada, ABD ekonomisi püskürtme ve ekonomistlerin çoğunluğu Federal Rezerv Bankası'nın 2007 yılında faiz oranları daha düşük olacağına inanıyoruz.

Yen, önce Yukarı Mart onların Sterlin ve Euro arasına katıldı, önceki seviyelere geri çekilen, nedeniyle birkaç sebep daha önce. İlk olarak, düşük faiz oranları, yatırımcılar Yen borç ve daha yüksek tutmak ve etkili bir şekilde Yen cezalı tutan para getirisi olarak taşımak uygun bir ticaret stratejisi ticaret yapmaya devam ediyor. İkinci olarak, Japonya Merkez Bankası sürekli döviz pazar içinde enerji çok fazla bahis konusunda yatırımcılar temkinli hale getirdi Yen adına müdahale etmekle tehdit etti.

Çin Yuan artış hızlandı nedeniyle öncelikle Amerikan siyasi baskı ve ticari yaptırım tehdidi. Bu arada, Tayland Bahtı, ABD doları karşısında neredeyse %20 takdir, Tayland Merkez Bankası müdahale ve spekülasyon frenlemek için tasarlanmış acımasız sermaye kontrolleri empoze etti. Gelişmekte olan piyasa para birimleri de aynı derecede güçlü ekonomik temelleri ve kontrol enflasyon tutan akıllı para politikası topuklar üzerinde seyretti. Eğer bu eğilimler devam ederse, 2006 tekrarı olmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: