Ekonomik Teori Kanada Doları Düşecek anlamına gelir

Eğer bulutlarda yaşıyorum bazen merak ediyorum. Sadece gerçeklik teorisi ile yakaladı önce bir zaman meselesi olacağını Kanada Doları üzerinde son raporlar tüm karamsarlık ile sancılanıyor gibi ve tartıştım. Emtia fiyatlarının sürekli dalgalanma herkesin beklentilerini şaşırmış olsa da, diğer ekonomik eğilimler Kanada karşı çalışmaya devam. Hala loonie kısa devre yapılması için güçlü bir argüman olduğunu diğer bir deyişle, sanırım.

Emin olmak için, emtia fiyatlarındaki ralli yaklaşık 50 yıl daha az% inanılmaz olmuştur. Petrol fiyatları kabaran vardır, altın fiyatları rekor dokundu ve doğal afetler bir dizi stratosferik seviyelere tarım zımba fiyatları tahrik var. Emtia para birimi olarak Kanada Doları algısı verdiyseniz, o zaman, yükselen emtia fiyatlarının daha güçlü bir para birimi haline çevrilmiş olması hiç de şaşırtıcı değil.

Daha önce iddia ettiğim gibi, loonie analiz etmek söz konusu olduğunda, yükselen emtia fiyatlarının temelde bir faktör alakasız veya dikkat dağıtan bile var. Popüler inancı nedeniyle, aksine, emtia Kanada ekonomisinin neredeyse ihmal edilebilir bir bileşeni temsil eder. Hangi ürünleri muhtemelen yarısını hesap Kanada ihracatı, 2009 yılı durgunluk alçak kurtarıldı. Diğer taraftan, Kanada ihracat değeri, temelde bir ABD doları 1,5 Kanada Doları takas olabilir on yıl önce olduğu gibi aynı.

İhracat daha fazla, ve Kanada ticaret dengesi açığı, son zamanlarda içine kayıtları 40 yıl önce tutulduğunu başladığından beri ilk kez daldırma Kanada ithalat da göz önünde bulundurun. Cari hesap onun Kanadalılar kredi ve yatırım sermayesi yoluyla yurt dışından finanse etmek zorunda olduğu gibi aynı şekilde düşüş var. GSYİH harcama yaklaşımına dayalı, ticaret aslında Kanada GSYİH dağılmasına yol açar. Bu hesaplamalar herhangi bir şekilde, emtia zor, ekonomisinin belkemiğidir, en az 15'ini oluşturmaktadır.

Sanki bu yetmezmiş gibi, basın kendi para birimi aşırı değerli olduğunu Kanadalılar hikayelerle dolu. Ben rekabet edebilecek ve bankalar onları kendi tesisleri yükseltme ve daha verimli hale ihtiyaçları olan parayı vermedi işletmeler şikayetçi. Bu arada tüketiciler Kanada'da yüksek fiyatlar hakkında whine, ABD ile karşılaştırıldığında. Ve Amerikan tarafında alışveriş merkezleri iş çok büyük bir sıçrama bildirdin şimdi 2 saat Vancouver sınırı geçmek için beklemek çok daha iyi anlatıyor sanırım. Loonie hala ABD Doları ile parite etrafında gezinip bir hamburger fiyatına Kanada'da yüksek %12 zaten o ünlü Big Mac Endeksi bile gösterir.

Emtia fiyatlarının yüksek hissedilecek bir alan bir iki yılın en yüksek seviyesine yaklaşıyor ve yükselen enflasyon oldu. %3,3, Kanada TÜFE oranı şu anda AB içinde daha yüksektir. Avrupa Merkez Bankası bu ayın başlarında ücretleri arttı göz önüne alındığında, muhtemelen Kanada Merkez Bankası şu takımdan uzun sürmeyecektir. Aslında, tahmincileri kriter oranı 50-75 baz puan, yıl sonuna kadar yükselecek, mevcut %1 bekliyoruz.

Bu taşıyan tüccarlar, ama muhtemelen birkaç Diğerleri heyecanlandırmak olabilir. Ayrıca, diğer merkez bankaları muhtemelen aynı anda oranlarını yükseltecek göz önüne alındığında, silah tüccarları otomatik olarak Kanada Doları doğru çekilmek olacaktır kabul edilebilir. Benim önceki sonrası söylediğim gibi, taşımak ticaret neredeyse risksiz bir teklif söz değil. Bu durumda, sadece %1-2 faiz oranı diferansiyel muhtemelen USD/CAD bir düzeltme riskini telafi etmek için yeterli değil.

Ne olacak ne beklediğimi de tam olarak bu. Loonie en iyimser tahminler bile paramparça olduğu gerçeğini boğa iştahı için, ama çok endişelenilecek bir durum değildir. Tüccarlar raporun en son Taahhüdü göre, net uzun pozisyonları aşırı seviyelere ulaşmış ve muhtemelen sadece dünyaya loonie dönmeden önce zaman meselesi.

İlginizi Çekebilir: