Yuan Takdir Azalmış Durumda

Çin yuan 27.5'i tarafından (“PBOC”) Çin Halk Bankası resmen uluslararası baskı katılmış ve yuan-dolar peg rahatlamaya başladığı 2005 yılından bu yana takdir etti. Çin gözlemcileri ve ekonomistler için, Yuan takdir etmeye devam edecek böylece bir verilir. Eğer daha ziyade ne zaman ve ne ölçüde söz konusu değildir. Eğer hakim bilgelik yanlış ama ne? Eğer yuan şimdi oldukça değerli ve ekonomik temelleri artık daha fazla bir artış gerektirmektedir.


2005 değişimden önce, ekonomist (ayrıca, Çin RMB) olarak bilinen yuan, %15 oranında değerinin altında olduğunu savundu – %40 ve Amerikalı politikacılar arasında 27.5'i tüm Çin ithalat on-board tarife öneren dayanak olarak kullanmıştı. Yuan şimdi tam da bu farkla kazanmış (ve enflasyon dikkate alındığında daha bile), bunu tek başına eleştirileri susturmak için, resme yere bakmak zorunda kalmadan yeterli olmamalı göz önüne alındığında? Senatör Charles Schumer nasıl yuan yükselişi ilk talepleri aştığında daha da değer kazanması için baskı yapmaya devam edebilir mi? Ne yazık ki, seçim sezonu açıldı ve bu konunun siyasi bir anlam ifade edebiliriz. Biz, ancak ekonomik anlamda analiz etmeye.

Çinli ihracatçılar için rekabetçi bir avantaj sağlamak için Çin'in, yuanın değerini hesaplar, düşünme geleneksel hat gidiyor. Bu kanıt için Çin ticaret fazlası daha bak, değil mi? Görünüşe göre, Çin'in ticaret fazlası hızla azalıyor. 2006 yılında GSYİH kuyruklu %11'i oldu. Geçen yıl %5'e düştü ve Dünya Bankası tarafından %3 altında, önümüzdeki iki yıl her biri için yerleşmek bekleniyor. Yedi yıldır ilk çeyreğinde ticaret açığı – ilk sayesinde Çin'in ticaret fazlası, 2010 yılında GSYİH büyüme (~.2%) önemsiz bir kısmı için hesap.


Bu PBOC bu düşünceyle, neden RMB daha fazla takdir izin düşündün ki? Bir bakış açısına göre, daralan ticaret dengesizliği geçicidir. Emtia fiyatlarının yerleşti ve küresel talebin tamamen kurtarır, daha geniş ticaret fazlası izleyecek. Aslında, IMF Çin'in cari fazlasının yüzde 8, 2016 yılına kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Ekonomist (nezaket) aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, ancak, IMF'NİN tahminleri en azından son üç yıldır çok karamsar olduğu kanıtlanmıştır, ve şimdi çok az itibara sahip oldu. Ayrıca, Çin ekonomisi yavaş yavaş ihracat uzakta ve iç harcamaları doğru kendini yeniden uyumunu sağlamak değildir. Çin sakini olarak, kesinlikle bu olguyu kanıtlamak olabilir, ve son birkaç yıldır yol, iç turizm ve gösterişçi tüketim üzerindeki araçların sayısında bir patlama görülmüştür.


Daha fazla RMB takdir için daha iyi bir argüman enflasyon şeklinde gelir. %5.4, enflasyon resmen yılın en yüksek 3 yaklaşıyor ve RMB artmaya devam etmesini sağlayarak bu sorunu içeren için en iyi aracı temsil eden PBOC zaten tanıdığı bir kanıt yoktur. Zaten bankaların zorunlu rezerv oranı birkaç kez gündeme getirdi, ama bunu gerçekleştirmek için bir sınır yoktur. (Milyar 100 yılda dolardan fazla olduğu tahmin çok yüksek değilse) daha fazla “sıcak para” girişlerinin davet ve potansiyel olarak bankacılık sektörünün istikrarını olacak, çünkü bu arada, PBOC faiz oranlarını yükseltmek için isteksiz kalır. Yuan değerini yükselterek, bu PBOC yükselen emtia fiyatlarının enflasyon ve diğer güçlerin etkisi künt olabilir.

Bu PBOC olarak geçen ay .9% artış tarafından desteklenen takdir ederken, bir görünüm hızlandıracak aslında, biraz düşün. -Takdir daha etkili olurdu kapalı diğerleri bir kez daha düşünün, ve bu nedenle daha yüksektir. Bu sadece daha fazla sıcak para girişi için motivasyon kaldırmak değil, aynı zamanda döviz rezervlerini biriktirmeye devam PBOC ihtiyacı azaltacaktır. ABD Hazine tahvil düzenlenen (1.15 trilyon dolar) 3 trilyon$+, bu rezervler zaten politikacılar için büyük bir baş ağrısı vardır. Sadece açıkça belli PBOC Vali Zhou Xiaochuan resmen rezervleri “çok fazla” olduğunu söyledi. (Uluslararası bir para birimi olarak yuan promosyon bazı yönlerden geri tepiyor, rezervleri daha hızlı balon neden olduğunu işaret değer.

Çin yuan oldukça değerli olan çok yakın olduğunu kayıtlara sanırım. Çin ücret ve fiyatları hala dünya ortalamasının altında olduğunda saçma bir iddia gibi görünebilir. Aynı gelişmekte olan piyasa ekonomilerinin çoğunluğu, o dolar para onların peg olmayanlar dahil olmak üzere gerçek olduğunu düşünün, ancak. Bu yuan olmaz – ya da yükselmeye devam olmamalıdır – anlamına gelmez. Aslında, PBOC daha fazlasını yapmak için Yuan takdir tüm para birimleri karşısında tarihi yeri ABD Doları göre aldığı için yuan artış en beri eşit olmasını sağlamak gerekiyor. Gözlemciler forex politikasını yurtiçi makroekonomik politika hedefleri desteklemek üzere yapılandırılması beklememek gerektiğini sadece PBOC yuan ile ilgili yapmış olduğu vaatlerin yerine getirilmesi ve ileriye yakın bir yorum olduğunu düşünüyorum.

İlginizi Çekebilir: