Körfez Peg Dolar Sonuna Devletleri

OPEC üyeleri, döviz sepeti, yerine sadece Dolar petrol sözleşmeleri fiyatlandırma olasılığı inceliyorlar bu hafta başında bildirdik. Bir yer
hareket ile ilgili, (GCC) Körfez İşbirliği Konseyi üyeleri de döviz kuru politikalarını yeniden gözden geçirmişlerdir. Şu anda, GCC üyeleri, (BAE) Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Umman ve Bahreyn oluşan, şu anda Dolar kendi para birimleri peg, bazı form veya başka. Ancak, bu politika orantılı olarak GCC para sürüklendi ve çift tetikledi düşen Dolar, sonucunda haneli enflasyon incelemiş sürülüyor.

Aslında, Kuveyt de zaten bu yüzden para politikası uygulamalarında daha fazla esneklik sağlayacak, USD para birimi ile bağlantılı ve yerine döviz sepeti için seyrediyor. Para politikası yürütürken esnekliği artırırken, döviz kuru istikrarı korumak için izin verecek, çünkü bu GCC geri kalanı için en olası yörüngesini temsil eder. Bu politika değişikliği, OPEC ülkeleri arasında petrol fiyatlarına Olası geçiş ile birlikte, hasta Doları için iyiye işaret. En azından, ABD Doları cinsinden aktifler için ve azalan talep sonucu olabilir. En kötü ihtimalle, etkin çeşitlendirme sonucu, diğer para cinsinden varlıklar, yeni rejimini desteklemek için döviz rezervleri dönen olmaz.

Devamını oku: lift off için geri Sayım-

İlginizi Çekebilir: