Yorum: Gelişmekte olan piyasalar forex rezervleri sürücü

Geçen hafta, The Economist, dünya ekonomisinin bir anket yayınladı, pek çok ekonomist yıldır bunu tartışıyor ne - gelişmekte olan piyasalar ileriye dünyanın ekonomik büyümenin en sağlayacağını doğruladı. (Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin) BRİC Milletler tarafından yönetilen, gelişmekte olan piyasalar %6,8 tarafından bu yıl ulaşması bekleniyor. Bu ülkeler zaten dünya enerjisinin yarısını tüketiyor, tüm ihracatının yarısını üreten ve dünya nüfusunun üçte ikisini içerir. Şimdi, döviz piyasalarında bu olay sonucu ne olduğunu merak olabilir.

Gelişmekte olan piyasa para birimleri şu anda değerinin altında olduğunu ve dünyanın en büyük para için cazip alternatifler temsil eden birkaç hafta önce tartıştım. Bu hafta, döviz rezervleri kabaran gelişmekte olan pazarların yükselişi: farklı bir etkisi keşfetmek isterim. Dünyanın gelişmekte olan ülkeler, şu anda sahip 2.7 trilyon döviz rezervleri dolar, çoğu USD cinsinden aktifler tutulur. Bu dalgalanma nihai nedeni açıkça güçlü ekonomik temelleri var. En yakın nedenlerden, ancak daha karmaşıktır.

İlk olarak, doğal kaynaklar açısından zengin OPEC ve diğer milletler yükselen emtia fiyatları nedeniyle nakit sular altında buldular. Ancak, bu ülkelerde sermaye piyasaları bu gelirleri yatırım için az fırsat sağlamak, böylece ülke döndü ve Amerikan varlıklara, özellikle de hisse senedi ve DİBS içine düşeş onların yeniden yatırım var. İkinci olarak, gelişmekte olan ülkeler birlikte 500 Milyar dolarlık bir cari hesap fazlası çalışan bu yana, yabancı para içinde yüzüyor kendilerini buldular. Takdir paralarının önlemek için, yedekte tutarak dolaşan bu para birimi engeller.

Şimdi Kur rezervlerinin Küresel Hisse senedi genişletiyor neden anlıyoruz, niye önemli olduğunu araştıralım bu. Yabancılar büyük ölçüde açığını finanse etmek isteyen kalan USD cari açığını Dolar'a ulaştı olarak değeri düşmüş olan sadece nedenlerinden biridir. Ya da (rezervlerini tüketmek olacaktı) ekonomilerini yabancı para enjekte etmek istedikleri ülkeler aniden karar veya cinsinden aktifler USD-sigara onları daha büyük bir kısmını tutarak rezervlerini çeşitlendirmek karar verirlerse, USD kesinlikle görecektir.

İlginizi Çekebilir: