Euro AB Ekonomik Sıkıntılar Rağmen Yükseliyor

Onların inkar etmeye yol yoktur; AB ekonomisi kötü durumda ve giderek kötüleşiyor. En son çeyrekte, %2.5 oranında geriledi mi, en az 13 yıl içinde en. [Çok 50 yılın en kötü çeyrek olabilirdi, ama Avro bölgesi ekonomik verileri sadece 1996 yılında başlayan derlendi.

Almanya ekonomisi (aşağıya doğru) önde, durgunluğun resmi olarak başlamasından bu yana %3,8 ile, en son çeyrekte yakalandı ve %7 ile yaşıyor. Ekonomist diğer ekonomileri, Fransa'da “%1.2 düşüş, normal standartlara göre büyük, benzer düşüşler neredeyse bir patlama sayılıyor göre,” demişti. AB'NİN temel ekonomilerin çoğu, her ikisi de kredi krizi tarafından katledildiler büyüme, sürücü için ihracat ve/veya konut özellikle bağımlı oldukları ortaya çıktı. “Küresel konut ve kredi baskınına neden olduğunu, bu krizin ironilerinden biridir, ama en çok zarar gören ekonomileri, Almanya ve Japonya gibi, kredi patlaması dışarı oturdu.”

Yine de, bazı ekonomistler Endeksi finansal piyasa oyuncularının güvenini bir üç yakınlarındaki yüksek Olabilir, üst üste yedinci aylık kazanç yıllık gül-ölçüm izledim en kötüsü Almanya ekonomisi için bir yakından olarak bitmiş olabileceğini Umut gül...gül renkli gözlük: “giymeye devam edin.” ECB Yönetim Kurulunun Axel Weber, bir üye, “kesinlikle euro Bölgesi ekonomisinin kademeli olarak 2009 daha sonra kısmen stabilize edecek " diye ekledi.” Daha gerçekçi bir analist Olan (pek kötü de olabilirdi) puan canlanması için mevcut çeyrekte GSYİH düşüş daha yavaş bir oran değil, yanıt verir:“.” Ekonomistler gerçekten kendi gerçeklik yaratmak olduğunu kanıtlamak için, aynı gün yayımlanan başka bir güven göstergesi altı yılın en düşük düştü.

Diğer analistler, işe alma ve işten çıkarma esneklik eksikliği nedeniyle nispeten neşeli olmaya devam eden AB emek piyasaları, teselli bulduk. Aslında, “Amerika Birleşik Devletleri'nde İşsizlik oranı Avrupa ortalamasına yükseldi ve Nisan uluslararası veriler hesaplandığında onları geçecek gibi görünüyor.” Bu işçiler için iyi haber olsa da, ancak, olumsuz istikrarlı bir üretim üssüne dönen ekonomiyi engelleyerek GSYİH büyüme etkiler.

Euro, bu arada, hiç bu kadar güçlü olmamıştı. % 10 üzerinde dolara karşı 10 Mart'ta bir düşük dokunmaktan yana artmış ve son $1.40 önemli bir psikolojik bariyer ile kırdı vardır. Bu “çelişki açıklaması çift vardır.” İlk sadece riskten kaçınma anlatının bir uygulamadır. Basitçe söylemek gerekirse, “euro genellikle daha fazla algılanan ekonomik istikrarın olduğu dönemlerde para piyasalarında bu nedenle kazancı ve riskli bir bahis olarak kabul edilir.” Mali piyasa istikrar yatırımcıların gözünde ekonomik istikrar daha önemli, ama fikir aynı olan yeni eğilimler gösteriyor.

Bunların olmamasının başka bir açıklaması endişeleri enflasyon, daha doğrusu. Kredi krizi Avrupa Merkez Bankası yanıt çoğu kredi piyasalarına gelecekteki etkileri hakkında biraz endişe ile para yatıran biri kendi meslektaşları, daha ölçülü daha fazla olmuştur. Tabii, Avrupa Merkez Bankası üye bankaların düşük faizli kredi genişletmek için bir program verdi ve 80 Milyar tahvil dolar, ama bu önlemler, Fed ve BOE açıkladı şeyle karşılaştırıldığında önemsiz satın almayı planlıyor.

ECB de %0 oranlarını değil, bunun yerine %1 kriter muhafaza etmek için seçme tercih etti. ECB rolü enflasyona karşı korunmak için, yerine ekonomik büyümeyi canlandırmak öncelikli olan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet, baş, son zamanlarda altını çizdi. “Orada, orta vadede fiyat istikrarı ve fiyat istikrarını güven aktive etmek için çok önemli bir unsurdur teslim ediyoruz” dedi. Kesinlikle bunun ekonomik açıdan mantıklı olup olmadığı konusunda tartışma için bir oda var iken, Euro boğalar para birimi etkin bir şekilde korunmaktadır emin olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: