Merkez Bankası Direniyor Müdahale Doları Singapur basılı Tutun

Singapur Doları ben kendi meslektaşları ile aynı ölçüde ceza olmamışsa da, para yine de kredi krizi tarafından güçlü bir darbe, %20 ay içinde düşme, 2008 yılında zirve yaptıktan sonra oldu. Onun parçası için, Merkez Bankası olarak görev yapan (MAS)- Singapur Para Otoritesi daha mutlu olamazdı. Para neredeyse tamamen kadar krize leadup sırasında yükselişine ofset düşmüştü.
Şimdi, Küresel Hisse senedi piyasasında rallinin devam etmekte olan ve ufukta şekilleniyor mütevazı bir ekonomik iyileşme, Singapur Doları hızlı bir şekilde slayt neredeyse yarısını silmiş. Merkez Bankası, doğal olarak, panik ve müdahale etmekle tehdit ediyor. Şimdiye kadar böyle bir olasılığı inkar etti ama, kendisi, Singapur Para Otoritesi [kabaca açıklanmayan ticaretinin güçlü sonunda eşittir]-S$1.4700 altına düşerse, S$civarında 1.4690 “‘f...’ MAS Singapur döviz rehberlik etmek için kullanan bir grup ağırlıklı olarak ABD doları satın alacak“, içerdekiler önerdi.” İşin garibi, Singapur Doları bu hafta bir geri çekilme yendi, ta $1.45 yükselen sonra.

Singapur Doları genellikle komşu ülkelerin para birimleri için bir bellweather olarak kabul edilir. Singapur modeli bir ekonomik politikaya sahip olduğu görülüyor, ve Singapur Doları dalgalanma şehir-devletin Para Otoritesi tarafından gevşek bir bant ile kontrol edilir çünkü diğer para birimleri etkileyen şoklara karşı biraz bağışıklık vardır. Döviz kuru temelde piyasa arz/talep önemli bir rol oynamasına rağmen ( yani ayarlama faiz oranları) geleneksel para politikası yerine kullanılır. MAS fonksiyonu yumuşatma bir tür sahne olarak düşünebilirsiniz.

Bu sayede MAS benzer şekilde ihracatçıların rekabet gücünü artırmak için değil, deflasyon önlemek için döviz kuru işlemek için yarışacak olan İsviçre Ulusal Bankası, çalışıyor. Üst MAS bir yetkiliye göre, “[orta dayanan]-para politikası enflasyon outlook vadeli tutuyoruz ve hesap büyüme beklentileri göz önüne alarak. Sadece rekabet için para hizalamak için sürdürülebilir değildir, çünkü rekabet için para kullanmıyoruz.” Fiyatlar sistemik bir düşüş önlemek için MAS benzer şekilde son kriz sırasında müdahale etti, Bu oldukça makul.

İkincisi eski getirmek için kullanılan aslında her zaman olduğu gibi, fiyat istikrarını sağlama ve artan talebi arasındaki çizgi çok ince. Bu ekonomik büyümeyi ihracatın büyük oranda bağımlı olan Singapur, özellikle de doğrudur ve bu nedenle özellikle sert bir düşüş olmalı. “2009 yılının ilk çeyreğinde, yıllık bazda hesaplanan Singapur ekonomisi bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 11,5 rekor bir oranı, bir önceki çeyreğe ve 7 oranında küçüldü.” 700'ün üzerinde kargo gemilerinin Singapur yakınında demirledi, slackened ticaret sonucunda boşta olan [sadece kötü şeyler ne kadar güçlü bir sembol Olarak Grafiğe bakınız], New York Times son zamanlarda bildirdi. Belki de MAS fark ettim...

İlginizi Çekebilir: