Para birimi Korelasyon, Bölüm II: Kanada Doları Düşüş Başlar

Nisan ayında, başlıklı bir yazı yazdım, “Ekonomik Teori Kanada Doları olan döviz etkileyici yükselişi temelleri yalanladılar olduğunu iddia ediyorum Aşık” olacak anlamına gelir. Döviz piyasalarında tanrılar bu yazıyı okumak gibi görünüyor; o zamandan beri, Loonie 3'ünü tek başına ABD doları karşısında düştü. Çay yaprağı okuma dayanarak, loonie önümüzdeki aylarda düşmesi ve eşlik aşağıda yıl bitecek.


Yatırımcılar yanlış Loonie yüksek verim büyüme para ve dolayısıyla tedavi, değeri kadar teklif olduğunu iddia ediyorum temelde. Bu bakış açısı tamamen yanlış olduğuna inanıyorum neden birkaç nedeni vardır. Öncelikle, Kanada ekonomisinin hem düz ve olgun. Aslında doğal kaynaklar açısından zengin olsa da öne yapmak gibi görünüyor, ürünleri ihracatının GSYİH sadece küçük bir bölümünü. İhracatının %75'ini emer BİZE verilen, Kanada ekonomik varlığına yakından BİZE bağlı olduğunu tesadüf değil. Son olarak, Kanada faiz oranları, dolar karşısında Loonie satın almak için güçlü parasal veya ekonomik bir güç de var demektir oldukça vasat vardır.

Kanada GSYİH ve enflasyon analistlerin tahminlerini aştı ise Kanada Merkez Bankası veya Eylül ayına kadar sıkma ertelemek için konsensüs beklentisi hala var. En boğa tahminleri bile 2012 yılı sonunda 2011 ve belki de %3 sonunda 1,75 sadece% gösterge faiz oranı gösteriyor. Diğer bir deyişle, Loonie taşımak ticaret için uygun bir hedef para birimi haline gelmeden önce uzun bir süre olacak.

OECD modellerine göre, Kanada Doları, Dolar karşısında %17 oranında (ppp) satın alma gücü paritesi üzerinde mevcut. Genellikle para piyasaları için bu kavramı uygulamak için şüpheli olsa da, USD/CAD analizi zaman çağırmak için makul olduğunu düşünüyorum. İki ekonominin sadece bir sınır daha fazla paylaşıyoruz. Dediğim gibi ekonomilerinin iç içe olup, mal, hizmet (ve insanlar!) ikisi arasında serbestçe hareket. Böylece, fiyatlarda büyük farklılıklar orta vadede kaybolur beklenebilir. Aslında, Kanada ticaret dengesi açığı, son zamanlarda içine hızlıca tüketiciler sınırın güneyinde dikkatlerini kayma gösterir (Loonie rekor yüksek seviye ile ilgili) 40 yıldır ilk kez düştü. Ya da Kanada fiyatlar veya Loonie daha Dolar karşısında bırakın perakendeciler her zaman etkisi konusunda isteksiz olduğu (bir şey) reddetmek anlamına gelir.

Elbette ABD doları loonie daha hızlı düşüş bile olabilir azaltıcı bir faktör vardır. (CADUSD artış doğal olarak her iki yansıttığı için) doların düşüşten loonie yükselişi tease apart imkansız olsa da, yine de bir tahmin yapabiliriz. Kanada Doları hemen hemen her ana para ile yukarıdaki grafikte -80'den (yani 80 daha fazla veya daha az) şiddetle ilişkili olduğunu, ABD dolarına göre örneğin, düşünün. Eğer korelasyon düşük olsaydı, daha Kanada Doları (bu durumda düşen) endemik nedenlerle dalgalı olduğunu ima eder. Neredeyse kesinlikle yerine Kanada Doları bir düzeltme daha başak bir ABD doları bu durumda, ancak, Binbaşı ile neredeyse mükemmel bir korelasyon gösterir.

Bu eğilim devam ediyor, daha fazla ABD doları sağlığı yatırımcılar loonie hakkında ne düşündüğünü daha az bağlıdır.

İlginizi Çekebilir: