Piyasalar hakkında Kanada Doları Karıştı

Ticaret ağırlıklı olarak, (aka Loonie) Kanada Doları yaklaşık 10 2010 yılında% değer kazandı. Aynı zamanda, Dolar karşısında yüzde 8 Mayıs başından bu yana düştü. Bu çelişki çok değişken bir patlama yansıyor: “CAD – 21 son yıllarda CAD yüksek ve düşük arasında ortalama gün içi yayılması 83 puan oldu; geçen ay 182 puan oldu çok değişken olmuştur.” Sonuçta daha fazla temsilcisi bu belirsizlik anlam nasıl ve trend hangisi?

Bir yandan, Loonie sonbahar yükselişi yakından dalgalanmaları bazı hammadde fiyatlarına bağlı olan ve emtia para birimi olarak devam ediyor. “Artık sadece petrol değil, aynı zamanda doğal gaz olan fiyat İMKB piyasa cap karşı 1 S&P 500 için yüzde daha az,” bir analist 13 oranında bir paya aşağıdan ve değerli metaller, oyulmuş. Hammadde Endeksi %7.2 düşüş Loonie değerini orantılı bir düşüş ile eşleştirilen bu açıdan bakıldığında, belki de şaşırtıcı değil.

Diğer taraftan, Loonie, Avro bölgesi borç krizi ve güvenli liman paraları eylemde seferi ile cezalandırılıyor: “Kanada Doları piyasa riski taşımama sesleri takip ediyor.” Loonie aksi takdirde parite daha sonra “yakın oldu” olsa, sözde “panik ticaret” basılı olduğunu anlamak zor değil.

Avro bölgesi borç krizi ışığında, ancak, emtia para birimleri hükümet fiat daha somut bir şeyler destekli olarak algılanması oldukları miting olacağını tahmin edebilirsiniz. Bu gerçekten durumda olduğunu Loonie nispeten mütevazı düşüşün Kanada Doları görmek için sadece 92 sent aşağı küresel mali türbülans ve uçuş bu en son turda doğru güvenlik için cazip olduğunu ima eder: “aslında, bazı analistler inanıyorum. Lehman artçı, teknoloji on yıl önce kaza sonra 62 sent aşağı saymıyorum zamdan 78 kuruştan aşağı düzeltme çok uzaktır.”

Güvenli liman para birimi olarak Kanada Doları kavramı Kanada'nın güçlü mali durumu daha da haklı aynı analist dikkat çekti. Harcamalarını kesme, vergi kesim ve ulusal borcu azaltmak bile olabilir. Bankaların hiçbirine hükümet kurtarmaları gerekli olduğu gerçeğini kanıtladığı bu arada, mali sistemi sağlam kalır. Böylece, Kanada borç Atlantik krize rağmen takdir etmiştir. Kısacası, “federal hükümet, aslında, borç aldığı üç kredi notunu hak ediyor.”

Sonra ileriye, Loonie kısa vadeli performans hem AB borç krizi ve küresel ekonominin (algıları) için yüksek hassas olan emtia fiyatlarının, bağlıdır. Bu son açıdan, muazzam bir belirsizlik var. Kanada ekonomisi %6, Son çeyrekte büyümeye yaptı. Zayıf ABD verileri Kanada ekonomisi için bir risk yaratmaktadır ancak, “korkudur. Ve G-20 gerçekten büyümenin desteklenmesi aksine mali kısıtlama odaklanmıştır. Muhtemelen büyüme para için iyi değil.”

Ayrıca, zaten para politikasının sıkılaştırılması bir örgüt olan Kanada Merkez Bankası, etkileri vardır. Yüzde 5 için Haziran ayında yapılacak ilk sanayileşmiş ekonomi Merkez Bankası olma gösterge faiz oranını – kaldırdı, ve yine Temmuz ayında yapacak bunu %45'lik bir şans var. Vadeli piyasalar şu anda %1,25 kriter oranı yıl sonuna kadar fiyatlandırma vardır. Sonuçta, “parasal teşvik herhangi bir ek çekilme kapsamı ve zamanlaması, ekonomik aktivite ve enflasyon gelişmesi için nasıl outlook bağlı olacaktır.”

Bir tüccar yatırımcılar sıkıca AB mali kriz üzerinde odaklanması gibi şimdilik faiz artırımı konumuz büyük oranda, “Halk yaz gitme riskini alıp yeniden değerlendirmek için,” özetlenmiştir. Krizin çözülmesi, şüphesiz parite doğru geri Loonie gönderirdi. Bu arada, Kanada'nın güçlü temelleri çok daha fazla düşme, zamanı geldiğinde saldırmaya hazır olmayacak sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: