Güney Kore: çeşitlendirmek ya da değil

Geçen hafta açıkladığım gibi, Güney Kore Merkez Bankası, yüksek rütbeli bir resmi döviz piyasalarında kuruluşun yaptığı rutin müdahale sonunda duyurdu. Resmi açıklamaları, yatırımcıların ABD Hazine tahvil için gelecek talep önemli bir düşüş korkulan dolar çile gönderdi. Merkez Bankası, geçen ay benzer açıklamalar yaptı, sadece bu hafta içinde onları geri çekmek için.

Bir kez daha, Merkez Bankası hata yaptı: BİZE satın alma, çok hızlı bir şekilde takdir Kazandı önlemek için tasarlanmış bir çaba değildir. Görünüşe göre, resmi açıklamaları "aslında gelişme bildiren Financial Times tarafından çarpıtılmış" olmuştu. Niyetini gerçek olduğunu kanıtlamak için, Güney Kore hemen ABD Hazine notlar bir paket aldım. Duyuru ve sonradan inkar etmesi önemli gelişmeler değil, kendilerini ve. Daha da ilginci hangi para tüccarları haberlere cevap verdi, güvenilirliğini sorgulamaya ilk durmadan yoludur. Yatırımcılar doların geleceği konusunda kendinden emin olmayan belki de bunu kanıtlıyor. Wall Street Journal raporları:

Hevesli birçok tüccar tetiği çekmek için ne kadar gergin döviz piyasası döndü ve Asya Merkez bankaları ve Yuan bir değerleme ile ilgili herhangi bir haber ya da konuşmak pazarında ama tartışmasız. Barclays Capital Direktörü "piyasa şu anda bu konular çok hassas hale geldi." dedi.

İlginizi Çekebilir: