Yorum: RMB takdir enflasyona bağlı

Birkaç hafta önce bu konuda yazdım - Çin Yuan değerini büyük ölçüde enflasyon ve faiz oranı farkına bağlıdır. Gerçekten kilo taşıyor, çünkü bu haftaki yorumu şeyi açıklamak için bu teori üzerine ilave etmek istiyorum. Fazla diplomatik baskı dünyası nasıl Çin ekonomik sorunları bu hassas tarihinde teslim edecek kadar Çin için geçerli ve nasıl siyasi gelişmeler üzerinde Yuan takdir Yuan Bankası tahminlerinin üzerinde bir görüş var çoğu tüccarlar. Stanford bir ekonomist, ancak siyasi varsayımları gerek, bazı önemli ekonomik göstergeler Yuan takdir bağlayarak olmayabilir göstermiştir.

Açıklamama izin ver. Para-faiz oranı paritesi ve satın alma gücü paritesi göreceli değer değişiklikleri için hesap için girişimi olan klasik iktisat iki yakından ilgili teoriler vardır. Bir ülkenin para biriminin göreli değeri ters fiyat düzeyleri ve faiz oranları ile hareket sırasıyla gerektiğini teorileri. Mantık basit yeterli: iki farklı para cinsinden risksiz yatırımların geri dönüşünü temizlemek için piyasalar için eşit olmalıdır. Yüksek faiz oranları genellikle sonuçta para değer artışına neden onları kovarak, bu riskten yabancı yatırımcı çekmek için ancak, ekonomi birçok alanda olduğu gibi, para piyasalarında teori ve gerçeklik arasındaki fark önemlidir.

Aksine, Stanford Ekonomisti parite yasaları Çin Yuan durumunda tutarak gibi görünüyor sağlamış gibi görünüyor. Çin çıkıyor-ABD enflasyon ve faiz oranı farklılıkları neredeyse mükemmel geçen yıl Yuan hareketi yansıyor. ABD'de büyüme enflasyon sürücü başladı, Fed şu anda Çin Yuan, ABD doları karşısında bu yıl takdir tarafından %3,5 - kesin miktarı ile Çin oranları aşan ölçüde faiz oranlarını yükseltti. Merkez Bankası Yuan olan USD enflasyon tarafından aşınmış değerini dengelemek için sadece çok takdir izin verdi bu olguyu gösterir. Tesadüf mü? Muhtemelen Değil. Kısacası, Yuan sadece Amerikan fiyat ve faiz oranları Çin aşan miktar kadar takdir beklemesin.

İlginizi Çekebilir: