Müdahale yapılacağına Yen?

Dün Japon Yeni müdahale olasılığı hakkında (Yen: 90 veya 95?) Haziran ayında da düşündü ki: 90 altında bir damla müdahale nedeni ise 90 ile 95 arasında bir şey kabul edilebilir “gibi görünüyor.” O zamandan beri, Japon Yeni Dolar başına 86 Yen altında (USD/CHF çifti şimdi yıllık bazda %7 düştü) düştü ve analistler, yüksek sesle (SAYAÇ) Japonya Merkez Bankası müdahale edecektir merak etmeye başlıyor.

GÜCENMEK son 2004'te müdahale etti. Gez çabalarının beyhude olduğunu hem de fiyat etiketi 250 Milyar ($) gerçeği göz önüne alındığında, biraz mümkünse bu yolu önlemek için kararlı görünüyor. Buna ek olarak, herhangi bir müdahale daha ucuz bir Yen amacı, diğer Merkez Bankaları tarafından paylaşılan bu yana tek taraflı olarak uygulanması gerekir. Sanki bu da yetmiyormuş gibi, müdahale neden daha fazla ekonomi üzerinde raporlar geliştirmek Japon ihracatçılar tarafından daha yüksek tahmini kazanç, hem de güçlü Yen rağmen arada ve çelişki olurdu.

115.000 ¥bir dolar Japon ihracatçılar için nihai hayat ve ölüm çizgisi olan ” son olarak, Japonya Merkez Bankası ideal bir döviz kuru hesaplamak mümkün değildir, 2004 yılından bu yana, müdahale öncesinde dikkate almak akıllıca olacaktır, ilan etti.’ ” Altı yıl sonra, Yen %25 daha pahalı, ve Japon ihracatçılar gayet güzel yapıyor gibi görünür. Öte yandan, “eğer yen artmaya devam Ederse, Japonya Merkez Bankası yetkilileri, ihracatı gerçekten büyümek ve ekonomi desteklemeye devam edip etmeyeceği konusuna daha fazla ilgi olabilir.”

Analistler müdahale olasılığını/cazibe hakkında karışık bir durumda. Son zamanlarda olduğu gibi, yen kazanç değil spekülasyon tarafından tahrik olmak değil beri “futilty bir egzersiz olurdu, en kabul” ve yatırımcılar muhtemelen Merkez Bankası satan herhangi bir Yen satın almak için istekli olacaktır. Bunun yerine, GÜCENMEK muhtemelen eşit derecede etkili ve daha az pahalı olabilir vokal müdahale politikasını sürdürmeye devam edecektir.

Para birimi konularda herhangi bir yargı ile hükümet yetkilileri – en az olanlar – suskun müdahale konusunda kalmıştır. Bu Ticaret ve defalarca Yen gücü üzerinde tahriş dile getirdiler Diğerleri Bakanı baskısı hakim olamayacağını söylemek değil.

Sonuçta, müdahale gerçekleşecek olup olmadığını tahmin etmeye çalışıyor muhtemelen herhangi bir müdahale, kendisi kadar anlamsız. Yüksek geçen Kasım ayında set 84.83, 14 yıl önce olduğu gibi hala, 85 belirgin psikolojik önem düzeyidir. Eğer Yen altında sürükleniyor ise, Japonya Merkez Bankası, en azından Yen bağımlı bir belirteç çaba göstermesi beklenir. Görmek için ne istiyorsunuz eğer ekonomi zayıf Yen dayanabilir olsa bile, yine de daha güçlü Yen ve GÜCENMEK ne dediği polistir o.

İlginizi Çekebilir: