Gelişmekte olan Piyasalar FX kabarcık?

Ne biraz iyimser oldu? Hiçbir şey, teoride. Ancak uygulamada, dizginsiz yatırımcı iyimserlik genellikle bir felaket anlamına geliyor. (İndeks-piyasalar şimdi 8-kazanç, en yüksek seviyeye Aralık 2007 yılından bu yana ticaret, gelişmekte olan MSCI göre) gelişen piyasa hisse senetleri düşünün. Herkes bir sonraki ne olduğunu hatırlıyor mu? Endeksi %22 ay içinde düştü.

Biraz daha istatistikleri burada. MSCI Endeksi şimdi yüksek sekiz ay, Şubat ayından bu yana rekor %61 artış gösteren. 12 Milyar dolarlık gelişmekte olan pazarlara yalnız son dört hafta içinde akıttılar. Bu “piyasalar göstergesi ilk çeyreğinde yüzde 41 ortalama analistlerin izledi yükselen MSCI şirketleri de Kazanç.”fonunda bu düşünün

Bu arada, “ekstra verim yatırımcılar yerine ABD Hazine gelişmekte olan ülkelerin tahvilleri kendi talep 4.19 puan düştü., JPMorgan Chase & Co.’nun EMBI+ endeksine göre.” Dizini şimdi geçen yılın kayıplarını neredeyse tümünü silmiş. Mevcut durgunluk ve gergin mali rağmen, yatırımcılar kriz öncesinde olduğu gibi gelişmekte olan ülkelerde şirketlere borç için istekli olduğunu gösterir çünkü bazı açılardan, bu hisse senetleri ralli daha inanılmaz!

Hisse senetleri önemseyen - para bahset! “Asya'da şaşırtıcı hisse senedi piyasaları bölgesel para ile son aylarda ilişkili, Asya'da neredeyse tüm para kendi hisse senedi piyasaları ile güçlü tek yönlü bir ilişki ile kayıt edilmiştir.” Endonezya Rupiah bu yıl %11 ve Hint Rupisi şimdi sadece birkaç vurgulamak için %4, Yukarı. Sadece birkaç ay önce, bu para çift haneli düşüşler de yüzde takip edildi.

Analistler’ soundbites bir itlaf uzlaşma her zamanki eksikliği ortaya koyuyor. Bir yandan, “desen ‘yakın’ bir damla sinyalleri;” Fon aşırı onların aksine göstergeleridir;” ve “Yatırımcılar daha ne kadar çok keskin ralli devam sürdürülebilirliği şüphe etmeye başlıyor durumları ifade eder.” Ama her ayı için bir boğa: “iyi getiri arayan para ve gelişmekte olan piyasalar sürmeye devam edecek.” Kısacası, ya da hipotezi desteklemek için analistlerin ve kendi tahminlerinin kelimenin tam anlamıyla binlerce bulabilirsiniz.

(Hisse senedi para hem de), bu ralli sürdürülebilirlik gelişmekte olan pazarlarda büyüme GSYİH bir dönüş yapmasına bağlı olduğunu iddia ediyorum. [IMF, 2010 yılında %1.6 büyüme ve %4 tahminleri. Ama hisse fiyatları ve kazanç arasındaki fark verilen, açıkçası yatırımcılar aslında miting gerçek veriler tarafından desteklenen olup olmadığını umurumda emin değilim. Bunun yerine, yatırımcılar complacently 2008 kabarcığı üretilen aynı sürünün zihniyet tarafından süpürüldü ve potansiyel olarak 2009 yılı kabarcık gibi görünüyor ne kadar hızlı ve acı bir yıkıma neden olabilir.

İlginizi Çekebilir: