Fed faiz Uzak bir umut Zamları

Geçen hafta, Fed'in 25 baz puan indirim oranı yükselmiş, %.75 için. Yatırımcılar sürekli olarak Federal Fon Oranı üzerinde toplu para dikkatlerini yükünü odaklanmıştır, ve para dahil) piyasaları zar zor hareket için bir yanıt kayıtlı. Bu belirli bir bağlamda ilgisizlik haklı olup olmadığını ne olursa olsun, Fed'in para politikasında değişiklikleri görmezden yatırımcılar kendi risk bunu yapmak

Hangi mevduat kurumlarının kısa ödünç (oran, vadeli fonları bölgesel federal Rezerv bankalarından) indirim oranı zamları için doğrudan etkileri kuşkusuz bulanık. Bazı ekonomistler, Fed'in, bankaların birbirlerinden borç ve daha az Fed'in isteyen bir sinyal olarak kendisinin ve hareket analiz etti. Diğerleri siyasi bir hareket, bankalar kolay para bu uzun dönemde kazanmış büyük karlar üzerinde dehşete olduğunu hem de enflasyon Şahinler ve kızgın bir kamu yatıştırmak için tasarlanmış olarak gördüm. Eğer eski hareket, ekonomik bir temeli vardır ve doğru ise, o zaman indirim oranı muhtemelen ölçülebilir etkisi herhangi bir tür için daha en az bir veya iki kez gelmiş olacak. Eğer gerçekten de siyasi olsaydı, o zaman yakın bir faiz artışı vadeli olası değildir.

Dediğim gibi, yatırımcılar, bankaların doğrudan birbirlerinden ödünç (oran) Federal Fon Oranı Fed'in parasal güç bir mesele olarak odaklanması. Bu bağlamda, iskonto oranı, zam değil indirim oranı ve federal fon oranı arasında bir bağlantı çıkarım yatırımcıları uyardı Fed, kendisi, çünkü piyasalar hareket etmedi. Yine de, bazı analistler, yine de bir bağlantı oturtulması: “Fed iskonto oranı zammı politikası, bir hareket değil, teknik değil, ama piyasa bu bir uyarı olarak görüyor hakkında bütün gün konuşabilirim. Yarın ya da öbür gün değil, ama yakında, Fed fonları oranı hedefi, ekonominin yeniden ivme kazanması için başlangıç olarak...” bu yaygın algı temsil edip etmediğini, ancak, tartışmalıdır kaldırma olacak.

Bir yandan, yatırımcılar şimdi altı aydan fazla bir süre (ffr) oranında zam hakkında konuşuyor. Yukarıdaki analist belirttiği gibi, ekonominin %5,7 2009...fena değil! dördüncü çeyrekte büyüyen, bir ve (konut istisnası hariç, çoğu diğer göstergeleri yukarı yönlü vardır. Diğer taraftan, zamanlama için beklentileri geri vadeli faiz oranı üzerinden (geçerli uyuşması Eylül ayında zam 25 bps %70 şans olduğunu) zorlanmaya devam. Bu elçileri “kısa vadeli bir zam olasılığını ortadan kaldırmak için ellerinden geleni yapıyorlar olan” Fed kendisi, hiçbir küçük parçası nedeniyle.

Bazı örnekler: San Francisco Federal Rezerv Bankası Başkanı Janet Yellen ekonomi “olağanüstü düşük faiz oranları ihtiyaç ‘devam edeceğini söyledi. ” Atlanta Federal Rezerv Bankası Dennis Lockhart, Başkan, bu, “yavaş büyüme, onun tahmininin doğru olduğu kanıtlanırsa, Fed para politikası uzun süre düşük düşük tutması gerekiyor iletti.” St. Louis Başkanı James Bullard Perşembe günü Amerikan Merkez Bankası “Fed, hedef faiz oranına yakın bir zam spekülasyonları abartılı oldu‘,’ vadeli federal fon şimdiye kadar olduğu gibi sadece kadar kuru ‘kısa bir artış arıyorum " dedi. ” Çok fazla belirsizlik var.

Analistler, Fed'in parasal genişleme politikasını tersine çevirmek için ne zaman başlayacağına dair ipuçları aramaya devam ediyor. “Bernanke bu adımları zamanı geldiğinde çekilmiş olabilir " dedi. O zaman hala uzun bir yol olduğunu ekonominin zayıflığı göz önüne alındığında, Bernanke'nin sinyalini verdi.” Erteleme bu tür iyi karşılanmayan ve Fed bu durumu anlamamak ve çok parasal koşulları sıkılaştıran bekleyeceği “endişe.” Sonunda, bu enflasyon bir sorun olarak algılanıyor ve sermaye piyasaları için de faiz politikası için ikincil önemdedir.


Daha yüksek faiz oranları daha cazip kısa vadede yaparken döviz yatırımcılarına, ancak, her iki yönü odaklanmak akıllıca olacaktır; enflasyon uzun vadede Dolar aşındırır. Şu an için, her ikisi de düşük kalır. Değil-çok-uzak gelecekte, ya da enflasyon ve/veya faiz oranlarının yükselmesi gerekir. Eğer piyasalar Avrupa'da vadeli sorun (uzun) borç krizinin ani kendi tespit bittiğinde ise, Fed dikkatlerini dönüş, muhtemelen bazı büyük değişiklikleri başlatmak için zaman olacaktır.

İlginizi Çekebilir: