Euro boğa?

Hayat eğer döviz piyasalarında EUR/USD, en önemli döviz çifti ve çete başı, sadece bir yön seç ve ona sopa olsaydı biraz daha kolay olurdu. Mali kriz sırasında dove, sadece belirgin iyileşme aşamasında, borç krizi sırasında düştü sırasında dalgalanma ve paradigma değişimi sırasında gül, risk iştahı azaldı gibi düştü, sadece Eylül ayında tekrar yükselmeye, yolda bir 5 ayın en yüksek.


Şu anda tüm genellikle risk şu anda, ve piyasaları çok uzak hareket ediyor güvenli liman paraları geri çağırdı büyüme yatırımları doğru “ve” olması ile açıklanabilir euronun gücü, temelinde hangi faktörler bir avuç vardır. Elbette yarın (hatta 5 dakika) şimdi değiştirmek olabilir! ama şu anda, yüksek risk iştahı ve Euro simgeler risk. İronik AB büyüme (SATIR) Dünya ülkeleri GSYİH muhtemelen %5 üst olurken, bu yıl için %1.8 olarak tahmin edilmektedir o kadar boşver. Önemli olan Doları (Yen ve daha az bir ölçüde, Sterlin, Frank) Euro risk para birimi olarak algılanır karşılaştırılır.

Euro'nun neden de geçen hafta oyuna Japonya'nın girişi ısıtmalı kadar devam eden “döviz savaşları” yardımcı oldu. Temelde, dünya çapında Merkez Bankaları artık birbirleri ile kendi para birimlerinin devalüasyon için yarışıyor. Buna karşılık, (ECB) Avrupa Merkez Bankası kenarda (daha doğrusu diğer tüm para birimleri) aşağı zorlayarak Euro olan (mali kemer sıkma lehine), kalmaya karar verdi. Daha fazla para politikası genellikle ekonomi pompalamak için para basma olarak görülen rahat edebilir bu daha da kötü konularda yapmak için, “ABD Federal Rezerv bu yaz göstermiştir.” Sonuç olarak, “euro giderek yerleşmiş görünen bir eğilim tırmanmaya devam etmek üzere tasarlanmıştır.”

Kesinlikle euronun son dalgalanma, Avro bölgesi ekonomi ve AB borç krizinin çözümü için umutları yeniden artan güveni yansıtıyor iddia edenler vardır. Sonuçta, en çok Euro üyeleri 2010 yılında bütçe açıklarını azaltacak ve yeni tahvil ihaleleri bir kez tamamen doldu. Diğer taraftan, Portekiz, İtalya, Yunanistan ve İspanya) DOMUZLAR için faiz oranları yatırımcılar nihayet varsayılan olasılığı fiyatlarla ciddi bir çaba göstermeye çalışıyor gibi çok yıllık highs yükseldi-var.


Buna ek olarak, AB içinde kredi piyasası zar zor çalışıyor, ve büyük kurumların finansmanı için Avrupa Merkez Bankası'nın kredi imkanlarını bağımlı kalır. Son olarak, tek sebebi kriz Yunanistan için genişletilmiş büyük destek 140 Milyar (€) bağlı olduğu unutulmamalıdır. Bu program en az üç yıl içinde sona erdiğinde, (ve diğer DOMUZLAR) Yunanistan mali sorunlar tekrar ortaya çıkacak ve yeni (geçici) bir çözüm önermiş olması gerekir.

Her analistin işaret ettiği gibi, AB mali sorunların hiçbiri çözülmüş olması. AB üyeleri kesinlikle ve kesinlikle ECB kredi piyasalarının işleyişi tutmak için kredi hak ediyor, ama hiçbiri üye ülkelerin mali ve ekonomik sağlık tamiri için uygulanabilir bir çözüm önerdi akut krizleri çözme konusunda uzmanlar kanıtlamıştır. Para biriminin devalüe edilmesi mümkün değildir. Egemen varsayılan alması yasaktır. Sadece iki seçenek dengesi olarak maaş kesintileri ve artan verimlilik bırakır. Eski enflasyon yoluyla başarılı olabilir, ama ECB bunun olabilmesi için isteksiz görünüyor.

İyi ya da kötü, AB yolda bu sorunlar itmiş gibi görünüyor, ve eğer her şey plana göre giderse, ben 2-3 yıldır revisited gerek kalmayacak. Şimdi, o zaman, Euro muhtemelen güvenli ve gelişmek olabilir. Euro kısa pozisyonları daha da gevşemek için kapsam bol olan öfkeli hızlı ve verileri göstermek ile çözülmemiş ediliyor. Enflasyon düşük kalmaya devam ediyor, ekonomik büyümenin istikrarlı olduğunu ve ECB şimdiye kadar Euro yükselişine herhangi bir hoşnutsuzluk dile getirmedi. Tüccarlar daha düşük zaman zaman euro Bölgesi egemen ya da banka derecelendirme notunu düşürdü en ufak bir haber ya da söylenti euro şaplak için bir isteklilik göstermiştir “ihtar ile bu boğa iştahı teşvik ederken,” genel Euro trend artık tartışmasız KADAR.

İlginizi Çekebilir: