Yabancı Yatırım Vergi nasıl Gerçek Hangileridir?

20 Ekim'de, Brezilya hükümeti yönetim ofisi, acil bir tedbir yürürlüğe giren tüm yabancı sermaye yatırımlarının yüzde 2 oranında bir vergi çağrısında bulundu. Ve bir faul baskın ile, Gerçek bu yıl %35 artış sonu gelmişti, değil mi?

Vergi kesinlikle sürpriz yatırımcılar aldı, Brezilya borsa %3 oranında düşen ve Gerçek %2, en büyük marjları ile de birkaç ay içinde düştü. Vergi kapsamlı ve esasen Brezilya sermaye piyasalarına dağıtılması, sabit getirili, hisse senedi, ya da para olsun, tüm yabancı sermaye için de geçerlidir. Vergi şu anda Brezilya'da yatırım olanlar için geçerli değil iken, uzak kalmak potansiyel yatırımcılar neden olacağını olasılığı satışı neden için yeterli oldu.

Vergi artırımı için göstermelik nedeni Gerçek daha da artmasını önlemek için. Çoğu tedbirlerle, para biriminin aşırı artış oldu, kredi krizi sırasında uğradığı kayıpların silme daha var. Daha pahalı bir para birimi sıkıca yerden almak için bir şans var önce Brezilya ekonomik iyileşmeyi rayından olacak bir konudur. Nelson Barbosa, Brezilya Maliye Bakanlığı üst düzey politika Danışmanı “Brezilya'nın döviz sürdürülebilir ekonomik büyüme için 20 kadar yüzde zayıflamaya ihtiyacı var,”dedi.

Kinikler göre, ancak, vergi artan bütçe açığını finanse etmek için gelirlerini artırmak ironik bir çabadır. Hükümet (belki de Gerçek yükselişi ile canlandırma planının bir parçası olarak getirilen ihracat üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için) para harcamak için devam ediyor, ama giderek tahvil piyasaları bunu yapmak için sallıyorsun. Vergi hükümetin mali sorunları çözme yolunda bir parçası gidebilir bir sonraki yıl, bir Etkileyici 2.3 Milyar dolar getirmesi bekleniyor.

Gerçek ileri gidiş bilet ücreti ne kadar gerçek soru, elbette. Dediğim gibi, ilk tepkisi Parti bitti oldu ‘...‘ Ama uzun vadeli bir ufuk ile yatırımcılar sürtünme değil. “Orta vadede, ölçü sınırlı bir etkisi olacaktır. Temelleri güçlü bir gerçek noktası, emtia ve yükselen doların küresel olarak,” bir ekonomist iddia zayıflaması. Yatırımcılar, hükümetin keyfi %2'lik bir ücret ödeme konusunda mutlu değilken, yatırımcılar hala Brezilya uzun vadeli yatırım meyvelerini amacı %10+ döner karşılaştırıldığında sönük kalır gibi.

(Kuşkusuz, kuşkulu bir öneri) Brezilya Sermaye Piyasası oluşması muhtemel baloncukları yok sayarak, Brezilya hala iyi bir bahis gibi görünüyor, özellikle de karşılaştırmalı olarak. Faiz oranı vadeli 10.3% olan gösterge faiz oranı şu anda gelecek yıl nokta, ABD'de %1 ~göre. Enflasyon ve %2 vergi artırımı için muhasebe sonra bile, verim Brezilya ve ABD kalır etkileyici arasında yayıldı. Bu nedenle, Gerçek zaten ABD Doları karşısında beklenen düşüş durdu, vergi açıklandığı gün sadece %1.7'nin altında bir tutuma sahiptir.

Belirlenen Brezilya hükümeti Gerçek iterek aşağı doğru ne kadar belli değil. Biraz değil olduğu yönünde Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamalar gösteriyor ama son derece değerli. Hükümet en azından daha da artıyor engellemek için saldırgan diğer önlemlerin uygulanmasına böylece, büyük olasılıkla. Spot piyasada Dolar satın almaya devam ediyor ve daha kolay Brezilyalılar Brezilya para almak için bunu yapmak için çalışıyor. Henüz dalgalı döviz kurcalamak için hazır değil, ama kendi de kabul ettiği gibi, “hükümet, ülke para birimi yabancı yatırımların ağır girişi ve etkisi düzenlemek için ek önlemler üzerinde çalışıyordu.”

Ayrıca diğer (gelişmekte olan piyasa) para için etkileri vardır. Bu hafta başlarında (“Merkez Bankaları Dolar destek“) yazdığı gibi Merkez Bankaları bir dizi zaten müdahale ettiler ya da şu anda döviz pazar içinde müdahale düşünüyor, para onların aşağı itmek için vardır. Diğer hükümetler yakından Brezilya'da durum okuyan, kendilerini bu tür politikalar uygulama olanağı olacaktır emin olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: