Ayı Piyasası Rallisi Geçici bir durum mu?

Son bir ay içerisinde açılmış olan borsa ralli inanılmaz kısa bir şey değildir; hisse şimdi %25 9 Mart'ta dip beri arttı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, mitinge derin dalgalanmalarda bir ebb ile iç içe olmuştur. “S&P 500 Endeksi seçenekleri ticaret duyguları ölçen VIX, 80.86 bir yüksek Perşembe ticaret, %52'lik bir düşüş öncesinde 38.85 için çöktü.” [Grafik DailyFX nezaket aşağıda]

Uçuculuk bu düşüş finansal piyasalarda her köşesi, döviz dahil olmak üzere şahit olabilir. “Döviz piyasalarındaki dalgalanma olmaması neredeyse 20 Ay önce kredi krizin başından bu yana dolar ve risk sıkıntı arasındaki ilişki göz önüne alındığında, özellikle gizemli olmuştur.” Dolar nispeten dar bir aralık içinde kilitli, bir analist, son performansını açıklamak için kelime “dikkatsiz” kullanarak bile olmuştur. Ekonomik nedenlerden dolayı düşüşte olan Japon Yeni hariç - en çok para yavaş yavaş dengeleniyor.

Bu kasırga fırtına veya mecazi gözün ucunu temsil sükunet mu? Doğal olarak, cevabı kime sorduğunuza göre değişir. Şahsen, sadece geçici olduğunu düşünmeye meyilliyim. Geçen yıl zaten iki “yanlış başlangıçlar tanıklık etti,” ve bu sefer geriye dönüp baktığımda henüz bir tane olduğunu kanıtladı, benim için sürpriz olmaz.

Ekonomik resim öncekinden daha az kötü “” olsun ya da olmasın, gaddar kalır. “Sistem kapasite dolu. Talep 1930'lardan bu yana herhangi bir zamanda daha hızlı düşüyor. Stoklar kesilmiş olacak ve bütçeye dönük sıyrılacaktır kesti. Dış ticaret yavaşladı, oto satışları aşağı ya da daha fazla yüzde 40 ve işsizlik ayda 650.000 de artıyor.” İki ekonomist, bu arada, yaygın olarak Büyük Buhran içinde bulunduğumuz kriz karşılaştırmak için bir temel olarak yan yana grafikler kullanan parça sirküle yayınlanan var. Elbette, bu karşılaştırma beylik haline gelmiştir, ama tamamen istatistiksel açıdan, mücadele etmek zor oluyor.

Neden onun yerine konjonktürel daha yapısal kriz tahmini zorluk olur. Bir analist, tamamen eşsiz olduğundan, tüketici ve ticari kredi süregelen tahribatın boyutları ve derinliği, banka bilanço sıkıştırma ve iflas, tüketici tasarruf ve yükselen işsizlik küçümsenmemelidir başka post-İkinci DÜNYA Savaşı dönemi gibi bu ayı piyasası tedavi etmek için saçma ve aptalca olduğunu savunuyor. Sonuç olarak, birçok ekonomik modeller güncel değil. “Ekonomik tahmincileri fazla reel ekonominin gücü tahmini ve hesaba varlık fiyat balonları dayanıyordu borç birikmesi üzerine bağımlılığı ölçüde ele geçiremedi çünkü ne kadar kötü olduğunu küçümsemiş.”

Gelecekteki büyüme (daha doğrusu borç daha) gerçek zenginlik üzerine inşa edilmesi gerekir, ancak, en son ekonomik arttırılmıştır borç Dağı da çözülmesi gerekiyor. Bankalar ve sigortacılar tarafından yakalanmış Toksik borçları için 4 trilyon dolar spiral olabilecek “en son IMF tahminlerine ima.” Bu borç tüm tespit ve sıralanabilir kadar, ekonomik toparlanma hayali kalır.

İlginizi Çekebilir: