Yorum: Yuan değerinin altında kalır

İlk Yorum parça ile, Çin Yuan ile ilgili birkaç sorunu gidermek istiyorum. Çin Yuan çevreleyen sık sık farklı görüş muazzam bir bilgi ve geniş bir dizi olduğunu söyleyerek başlayayım. Genellikle büyük resmi kavrayamaz çoğu finansal analistler sorun: bu durumda, Yuan değerini belirleyen çok yönlü, ve pek çok analist dikkate başarısız olan mali, ekonomik ve siyasi faktörleri, almak.

Çoğunuzun muhtemelen bildiği gibi, Çin Yuan, %3.5 bir sene içinde takdir, Çin hükümeti geçen Temmuz etkileyen 2.1% değerleme dahil. Pek çok ekonomist, Yuan hala %35, politikacılar alıntı aşk bir rakam tarafından değerinin çok altında olduğu konusunda ısrar ediyorlar. Analistler ayrıca Yuan %5 Bu yıl takdir edecektir tahmin modellerine bu tahmin destekledi ve bunu kullanmıştır. RMB döviz vadeli bu gerçekten uzlaşma beklentisi olduğunu kanıt için bakabilirsiniz.

Bu rakamlar, hem de kötü tasarlanmış ve düpedüz yanıltıcı. İlk olarak, Yuan açıkça takdir ayakta iken, hangi değerinin altında olduğu ölçüde muhtemelen %10-15 daha yakın. Yuan gerçeğe uygun değer doğru bir tahmin satın alma gücü farklılıkları hesabı için enflasyon için ayarlama yapmak gerekir. Çin ekonomisi büyüdü gibi, enflasyon orantılı bir hızla büyüyen, Yuan değerini aşındırır vardır. Bu noktada, ucuz mal üretmek için Çin'in yeteneği muhtemelen değerinin altında bir para birimine göre vasıfsız işçi ve serbest sermaye, fazla daha yakından ilgilidir.

Çin muhtemelen kendi hızında Yuan takdir etmeye devam edecektir gerçeğini ikincisi ve en önemlisi ise. Çeşitli vesilelerle, Çin siyasi liderler Yuan yeniden ele alınırken eski bir Çin atasözü çağrılan var. Bir durum bu tür küçük adımlar atması gerektiğini atasözü Devletleri. Çin revaluing hakkında gerçekten sinir olup sadece değerinin altında bir döviz yararlanan tutmak istiyor olsun kimsenin tahmin. Tartışılamaz ne Çin'in inatçılık, ekonomik politikasını şekillendirme Batı baskı boyun eğmeyi reddetmesi yansıyor. Kısacası, Yuan %3 oranında bu yıl takdir edeceği bir analist olduğunu söylediğinde şüphe ile tepki vermemelisin.

İlginizi Çekebilir: