Tehlikede Çin Para birimi Yeniden Değerleme: Sadece Yuan Daha fazla

İlginç kimse Euro arttı, Dolar sallantıda sayede döviz pazar ani ters gelen/kar tahmin etmek için kredi aldı bu ne kadar ilham tarafından Onaylandı (Euro Kurtarma: Paradigma Kayması) son yazımın sonucuna vardım. İki gün sonra bir açıklama: Çin teklif edebilirim.

Bu doğru. Ani deniz değişimin arkasında yatan güç, özel yatırımcılar, başak tam teşekküllü bir bağlantı olarak kendisi kadar yerleşmiş olan, sıkıca düşüş Euro geride kaldı olmayabilir. Döviz rezervleri yatırım suçlanan egemen servet Fonu, sorumlu kişi olabilir üzerinden bunun yerine, Çin oldukça makul görünüyor.

Çin buoying olan Euro birkaç cephede mantıklı olur. Öncelikle, miting arkasında gizemli sessizlik açıklıyor. Çin geliyor, özellikle para politikası yürüten ve döviz rezervlerini yönetir şekilde hemen hemen her şeyi doğal olarak kapalı bir kutudur. Çin resmen ilan hakkında övündü dursun, “rezerv çeşitlendirmesi” olmadığını, çok mantıklı.

Daha da önemlisi, sorumlu olduğu Çin de stratejik açıdan mantıklı. Çin Uzun onun forex rezerv varlıklarının tahsis değiştirme niyetini hakkında konuştu ve sonradan, zamanlaması mükemmeldi. Haziran ayı başında, Avrupa bir çok durdu ABD Hazine Tahvillerine yılın en düşük fiyat bir kaç yılın en yüksek seviyesinde gerçekleşti. Böylece, Çin egemen servet Fonu aynı anda BİZDEN borç verme bazı kar kilit ve Euro ve Yen cinsinden olan ABD varlıklarına değiştirerek riski dağıtmak başardı. “Çin zaten bu yıl yen finansal varlıkları 20 milyar dolar değerinde satın aldı, birlikte son beş yıl içinde olduğu gibi neredeyse beş katı vardır.” [Analistler satın Yen de Japon ihracatı daha az Çin'den bu göreli rekabet gücünü artırmak çevresel sonunda elde ettiğini kaydetti.

Ayrıca, Çin Doları doğrudan Yen ve Avro takas olabilir bu yana, Yuanın değerini etkileyen olmadan bu çeşitlendirme elde edebilirsiniz. RMB hala etkin Dolar endeksli olduğu için bu önemlidir. Bu arada, Yuan neredeyse Haziran ayında %1 değerlenmesi yana toplam vardır. Ticaret ağırlıklı olarak, aslında düştü.


Basınç Çin RMB takdir için izin bağlamaya devam ediyor. Haziran ayında %1 dürtmek bir sonucu olarak, spekülatif sıcak para artık yatırımcılar tematik Çin'de para piyasalarında katılmak yollarını arıyoruz “çünkü Çin'e artan bir oranda vardır.” En son Çin üzerinde yeniden aradı ihracat uzağa ve ticaret ekonomisini dengeleyen IMF tarafından desteklenir. Raporunda Çin'in Döviz / Ticaret fazlası artmaya, görünüşte RMB değerinin altında kaldığı sürece devam edecektir hesap tahminler dahil. Nedeniyle Çin baskısı, ancak, dedi yeniden değerleme önerilen ölçüde kesin rakamları kaldırıldı.

Analistler bir fikir birliğine göre, Çin'in ihracatının RMB çok kısa sürede çok fazla yükselmeye izin Merkez Bankası duraklama verebilir Temmuz ayı, muhtemelen düşük bulundu. Bunun yerine, döviz sepeti, yerine sadece Dolar yerine Yuan bağlamak için daha samimi bir çaba olacağını duyurmuştu. ” Yuan belirli para birimleri karşısında iki yönlü bir hareket olsa da istikrarlı genel olarak makul ve dengeli bir seviyede tutulmalıdır " [XiaoLian, Vali Yardımcısı] Hu dedi, Merkez Bankası'nın döviz sepetinin bileşimi esas olarak ticari ağırlıkları dayalı olması gerektiğini de sözlerine ekledi.”


İleriye dönük olarak, daha sonra, muhtemelen Yuan Dolar karşısında temelde sağlam kalır. Çin ağırlıklı peg bir ticaret yolunda ilerleyen Doları karşısında Euro (ve Yen, intikam için) almaya devam edeceğini, ancak, mümkün. Bu para piyasalarında karıştırıcı bir etkisi olabilir gibi, tüccarlar buna göre planlamalısınız.

İlginizi Çekebilir: