Güçlü Dolar ABD Ekonomisi için İyi bir neden

Mevcut yönetimin en azından bir süre için, para birimini doğru ABD'nin resmi duruşu "güçlü dolar" politikası olmuştur. Direkt olarak aynı anda kolay para politikası tarafından yıkıldı beri bu politika tamamen asılsız olduğu sonradan anlaşılan ve böylece BİZİM politikacılar Aslında güçlü Dolar politikası izleyerek gerekli olduğuna inanmıyordu buna sebep oldu. Wall Street Journal'da yayınlanan bir op-ed parça, bir analist, güçlü bir dolar ve değer kaybeden Doların ABD ekonomisi için kötü olmasının uzantısı, olayı özetliyor.

İlk olarak, petrol sözleşmeleri Dolar yerleşmiş olduğundan, zayıf bir Dolar doğrudan bazı olumsuz ekonomik ve jeopolitik sonuçları olan yüksek petrol fiyatları, katkıda bulunmuştur. İkinci olarak, ucuz bir Dolar doğrudan ithalat daha pahalı hale dolaylı olarak enflasyon yoluyla ve tüketicilerin satın alma gücünü aşındırıyor. Üçüncü olarak, zayıf Dolar hızlı olarak BİZE ayak uydurmak için büyümeye, Dolar bazında gerek yok BİZE rakip lehine ekonomik güç dengesini değiştirir. Nihayet, son zayıf ekonomik büyüme ve istihdam yaratılması için önemli etkileri olan Dolar, uzun vadeli rezerv statüsünü tehdit ediyor.

Diğer taraftan, azalan Dolar ticaret açığı kadar cari açık döviz fiyatları genelde abartılı değil, bağlı olduğu şirket içi ticareti ve nazır olduğu için cari açık ve ticaret açığı Ranza var, düzeltmek için gerekli olan analist, geleneksel bilgelik savunuyor. Kısacası, tartışıyor, bu Doların uzun vadeli parlaklık geri bir ekonomik ve parasal politikalarla söylemini align BİZE.en iyisi bu

İlginizi Çekebilir: