Pound Ölümü için Zaman Zor olmayacaktır

Benim son yazılan takip (Forex Zamanlama Her şeydir, Özellikle de bu Ortamda) belirli bir para birimi: Pound zamana bakarak isterim. Dil belirttiğim gibi bu yazının Başlığı, Pound zamanlama ile yanak muhtemel düşüş hem kısa vadeli ve uzun vadeli doğru olduğundan zor olmayacaktır.

Kısa vadede, Sterlin, Birleşik Krallık'ın ekonomik sıkıntılardan bunalan olacaktır: “İngiltere hala durgunluk saplanıp olmak büyük G20 ülkelerinin sonuncusu. GSYİH ile 4.75% tarafından bu yıl çekmiş, büyük olasılıkla Nisan ayında hesaba 3.5% daha var.” Ben İngiltere'de döner pozitif büyüme 2010 yılına kadar olmayacak bütün işaretler göstermektedir bu yana ekonomik göstergeleri ile gözenek için bir sebep yok.

Bu daha ziyade (BOE) İngiltere Merkez Bankası karar verme etkisi ne kadar döviz pazar için öncelikli bir sorun, ancak, (ya da bunların eksikliği, bu durumda ekonomik büyüme değil, ama. 0,5%, mevcut seviyelerde ve likidite programı kendi gösterge faiz oranını korumak sürpriz, BOE dün açıkladı. Ben de bu cephelerin para politikası yakın zamanda değişeceğini, bu arada, herhangi bir gösterge vermedi.

Böylece, İngiltere, makul taşımak ticaret için tercih edilen finansman para birimi olarak Doların yerini alabilir. Fed ayrıca düşük zam için hiç acele ederken, ABD ekonomisinin zaten sıkılaştırır ne olursa olsun, neredeyse kesinlikle İngiltere Merkez Bankası önce olacak, yani durgunluk, ortaya çıkmıştır. BOE sonra bir sesli çekmediği sürece, zamanlama Pound oldukça basit olacak; para emsalleri oranlarını yükseltmeye başlar başlamaz kaymaya başlar. Pound, Dolar başına 50 dolar için önümüzdeki altı ay içinde düşüş olacak bazı analistler bekliyoruz.

Uzun vadede, Pound yönetim anlatı doğal olarak daha belirsiz, ama yine de basittir. Durgunluk kendini kazmak için denemek için, hükümet de kırmızı içine kendini harcadı, bu yılki bütçe açığı okkalı bir 12.6% olması bekleniyor ölçüde vardır, Gelecek yıl daha da kötü olabilir. Hükümetin bütçe açığını dizginlemek için tasarlanmış yarım birkaç pişmiş tedbirleri uygulamaya koydu, ama bunların çoğu bir durgunluk sırasında yararsızdır) artan vergi geliri (yerine harcama süsleme daha hedefleniyor. Borcu puana yakın zamanda AAA teyit ederken, Moody's önümüzdeki birkaç yıl içinde bir geçiş düşünülemez gelmediği konusunda uyardı.

İşte buyrun. Düşüş ne zaman başlayacak zamanlamayla ilgili, tek soru, vis-a-İngiliz Sterlini ile karşı karşıya geldim buraya kadar. Benim tahminim bir ara yatırımcılar kısa vadeli faiz oranı farklılıkları korumakla ilgili ciddi döviz kurlarında içine fiyatlandırma başladığında 2010, başında. Döviz yatırımcılarına bu kadar yolda düşünce olmasa da uzun vadeli temelleri Pound sürekli bir düşüşe işaret eden, aynı zamanda (ayı, boğa değil, besbelli) rahatlatıcı. Dolar geri gitmeden önce çok önemli bir beceri zamanlama yapma atlama yapmış olabilirim oysa Pound muhtemelen baş aşağı olacak.

İlginizi Çekebilir: