Fed Gelecek Haftaki Toplantı için Seçenekler Düşünüyor

Gelecek hafta, Federal Rezerv Bankası (MUKAVEMET) Açık Piyasa Komitesi aylık toplantısını yapacak. Faiz oranı zam olasılığı sıfır olan vadeli işlemler fiyatları kontrol etmeden bile belli oluyor. [Aslında, Kasım ayında zam ihtimali zaten %0 yaklaştığı görülmektedir. Hevesle toplantı sonucunu bekleyen yatırımcılar o halde neden?


Özetle, iki şey için izliyor olacak. İlk toplantı sonunda yayınlanan bildiride herhangi bir değişiklik yoktur. James Bullard, St. Louis Fed Başkanı göre, “eğer herhangi bir yeni ‘negatif şoklar’ ekonomi yuvarlandı Eğer, Fed faiz oranlarını uzun bir dönem için olağanüstü düşük kalmaya devam edeceği konumunu değiştirmek gerekir. ” Eğer devam eden ekonomik iyileşme ihtimalinin yüksek MUKAVEMET belirler, ve/veya enflasyon Şahinler şekilde geçirirse, ifade değişiklikleri ince ama anlamlı – görebiliriz.

Daha da önemlisi, Fed parasal cephanelik diğer araçlar ile ilgili bir karar vermelidir. İle 200 Milyar önümüzdeki altı ay içinde olgun (MBS Fed toplam alımların %20'den az temsil eden) mortgage tahvil dolardan fazla ne acil sorun. Orijinal plan menkul olgun ve yeni bir aksiyon almak, kredi piyasalardan kademeli bir çıkış parçası olarak izin vermek oldu. Değişen ekonomik koşullar sonucunda, ancak, Fed yeni bir mortgage tahvil veya Hazine Bonosu üzerinden para akmaya tartışıyor.

(Fed) enflasyon şahinleri şüpheci ve gevşemek Fed portföy başlatmak için basın sà ¶ ylediler. Israr eden MBS piyasasında tüccarların desteği var”, ‘MBS piyasa şu anda eklenen Fed desteğe ihtiyacı yok.’ ” Bu arada, “Hazine-piyasa katılımcıları, Merkez Bankası küçük işletmeler ya da ticari gayrimenkul destek için para kullanmak gerektiğini gösteriyor.”

Analistler, Fed ne yapacak olarak ayrılır. Nomura Menkul Kıymetler göre, “Fed, en azından bilanço pasif daralmayı durdurmak için bekliyoruz.” Başka bir analiste göre, “mevcut düzeylerde hafifletilmesi yeni bir turu için bilanço büyüklüğü korumak için bir karar atlamak için günaha anlaşılabilir ama muhtemelen erken.” Ekonomik verilere dayalı olarak, her iki tarafın meşru davalar var. Bir yandan, ekonominin hala Kurtarma modunda. Öte yandan, işsizlik inatla yüksek kalır, ve bazı öncü göstergeler Fed hareket etmek için basınç anlamına gelir krize geri dönme, anlaşılacağı gibi. [“Fed yetkilileri, geçen Haziran ayında bir araya geldi beri, tüketici güven ve harcama verileri yumuşadı ve iş veri bir gelişme kaydetmedi. Ama genel olarak finansal koşulların daha gelişmiş, ribaunt borsa”ile göstermiştir.

Şu anda, Fed 2011 yılı sonuna kadar düşük zam olmayacak bekleniyor. Buna ek olarak, muhtemelen parasal genişleme yeni bir tur yapmaya hazır değil ise, süresi dolan tahvilleri geri piyasalara nakit kanal olacağını daha olasıdır. Döviz pazar ile ilgili olarak, Dolar ise Fed bu beklentilere uygun ise hareketsiz kalır. Bu parasal genişleme genişleme olarak Dovishness – neredeyse kredi piyasası ve/veya çıkış hızı artışı yönünde ipuçları flip tarafı Dolar sağlam bir destek vermezken Dolar zarar edecek.

İlginizi Çekebilir: