Kanada Bankası Hala FX Müdahale Düşünüyor

Kanada Doları parite ABD Doları ile Temmuz 2008'de düştü. Bu mark için Ekim 2009'da geri döneceğini olsa bir dakika için, görünüyordu. % 20 Mart ayından bu yana artış olduğunu para senin için yüz Dolar ile bir kez daha yüz getirecek zor boşluğu kapatmak için başka bir 3% yükselmesi mümkün değil gibi ne yazık ki, değildi.

Loonie yükselişi anlamak zor değildi. Ekonomik durgunluk diğer ekonomilerde daha Kanada'da daha hafif olduğunu, yükselen emtia fiyatları ve gerçeği Kanada yatırım için iyi bir yer olduğunu algı sürdü. Büyüyen bütçe açığı ve zayıf iç tüketim rağmen, yatırımcılar bu kavram içine aldım. Zayıf Dolar ve yükselen riskten kaçınma bu algıyı güçlendirmiş ve yatırımcıları kabul olarak eşlik kaçınılmazdı, sıcak para döktü ve Loonie yükselişi kendini tatmin oldu.

Kanada Merkez Bankası Mark Carney, kafa, güncel müdahale olasılığını tartışıyor en güçlü retorik kullanılan kadar böyle oldu. Bu döngü ilk kez, piyasalar ipucu aldı ve ay en büyük tek günlük farkla Kanada Doları indirdi. “Piyasalar ciddi enflasyon hedefine ulaşmak için politika belirlemek için kararlılığımızı almalıdır. Piyasalar bazen odak kaybeder, ama bizim odak kaybetmek yok,” dedi sertçe, döviz müdahale her zaman bir seçenek olduğunu “söyledi.

Müdahale hem ekonomik veriler, Kanada ve diğer kurumlar tarafından desteklenen. Bir tahmine göre, Dolar karşısında Loonie her 1 kuruş artış il 2 Milyar dolara mal ihracat gelirleri ve işleri 25.000 dolar. CIBC baş ekonomist, bu arada, birçok şirket, uzun vadeli doğrudan yatırım kararlarını verme sürecinde olduğunu da belirtti ve Kanada'da bulma gelen para onun yakın gelecek için güçlü bir şekilde devam edeceğini algıları çünkü cesareti olabilir: “Eğer loonie birkaç yıldır aşırı değerli İse, güçlü bir para birimi sunağında iş fabrika ve ekipman kurban olabiliriz.” Bir de Kanada Merkez Bankası çıkmaz bakan karşılaştırdı ve sonuçta başarıyla Frangı adına müdahale eden İsviçre Kraliyet Bankası, karşı karşıya. Loonie adına müdahale savundu, döviz piyasalarında spekülasyon ve mantıksız hareketler mücadele çatısı altında gerçekleşebilir.

Bu patlama öncesinde, yatırımcıların temelde BOC ben onun ağız nerede para koymak için, konuşmak için hazır değildi sonucuna vardı. “Yay boyunca Merkez Bankası atış kesinlikle azaldı. Bir analist, yapabilecekleri fazla bir şey yok,” birkaç hafta önce özetlenmiştir. “Jawboning” terimi BOC kararlılığından tartışırken köşe yazarları ve yatırımcıların tercihi oldu. BOC bu müdahale aslında (1990'ların başarısız çalışmalarına dayanarak) beyhude bir teklif, ve bunun yerine boş tehditler yapmak için çare olacağı sonucuna vardı inancı vardı.

Aslında, yatırımcılar hala ne diyor (Carney) ile BOC ifade eden ikna olmuş gibi görünüyor. Bir analist, “Mark Carney, para piyasalarına müdahale ihtimali gündeme getirdi, ama aslında bunu yapmak için isteksiz görünüyor” savundu. “Hiç müdahale etmek istediklerini sanmıyorum, ve kaçmayı tercih ederler. Eğer çene sıyırma tarafından müdahale olmadığını, daha çok yapsınlar,” diye ekledi başka.

Loonie düşmesine neden aniden o, Eğer piyasalar hala müdahale endişe değilse? Kanada ekonomisi üzerinde pahalı Loonie somut etkisini gördüklerini cevap. Bir analistin bir deyişle, iyi niyetli bir engel için bir tehdit olmaktan taşındı. Özellikle emtia fiyatlarındaki ralli durak verilen, görünüşe göre yatırımcılar Dolar ile kendilerini ve parite henüz temelleri haklı değil öncesinde kazanılmış olabileceğini kabul ediyorsunuz. Bu arada, Kanada faiz oranları yabancı yatırımcılar, Kanada yatırım yayılmış bir verim kazanmak anlamına gelir BİZİM oranları ile karşılaştırılabilir bir düzeyde vardır. Bu değerli Loonie enflasyonu kontrol altında tutulur ve BOC para politikasını sıkılaştırma biraz esneklik verdiği gibi bir süre de olmayabilir.

Şahsen ben BOC sonuçta müdahale edeceğini sanmıyorum. Yatırımcılar herhangi bir müdahale hem pahalı hem de verimsiz kılacak BOC, korkmuyorlar göstermiştir. Buna ek olarak, yatırımcıların kendi eriştiği kabul olduğunu düşünüyorum, ve bu haklı olduğunu daha fazla kanıt kadar (veya geçmiş paritesi, bu konuda) çok daha yüksek Loonie itmek için tereddüt eder. Bu arada Loonie 90 ve belki de test eşlik bile ilerlemek için, doğru zaman geldiğinde smashing önce bekliyoruz. Ve bu, inanıyorum ki, kaçınılmaz.

İlginizi Çekebilir: