Yeni Zelanda: Grafik Müdahalesi

Geçici bir çıkmaza ulaşan rağmen, ve her ülkenin para birimi savaş öfkeleniyor girin veya paralarının izle takdir etmeye devam etmelidir olup olmadığını tartışmaya devam ediyor. Hiçbir yerde bu tartışma daha güçlü daha Yeni Zelandaolan Kivi döviz düştü. 37'si ABD Doları beri onun tepe erken 2009 ve 15% yılından bu yılın Haziran ayı.


Çoğu ülke ile savaş çığlıkları özenle döviz Savaşı izleme olduklarını seçmenleri göstermek zorunda hisseden siyasi kuruluş, geliyor. Meclis Üyeleri zorla müdahale lehine savundular olarak bu büyük ölçüde Yeni Zelanda durumda. Başbakan John Key biraz daha pragmatik: “Hükümeti dolar gücü hakkında endişeli olduğunu söylüyor, ama...müdahale ekonomik sonuçları olmadan olabilir, düşünen politikacılar kendilerini kandırmak müdahale işe yarar emin değilim.” Kivi takdir sınırlamak için çalışıyorum yüksek enflasyon sermaye, yüksek faiz oranları ve/veya sınırlı erişim şeklinde kendini gösterdiğini ekonominin büyük bir anlayış gösteren işaret etti.

Bu aslında Alan Baba, Yeni Zelanda Merkez Bankası yöneticisi pozisyonu. Yeni Zelanda para birimi benzerleri, yani ABD Doları gibi çok tahrik Yukarı – Aşağı tahrik, tamamen Yeni Zelanda bağlantısı güçleri tarafından yapılmaktadır ve kendi kontrolü dışında olan (doğru) ısrar etti. Böylece, eğer Yeni Zelanda müdahale etmeye çalıştı, hızlı bir şekilde (belki de kasten) overpowered olur.spekülatörleri tarafından. Sonuçta, boşuna para harcama çok olacağını ve Kivi takdir etmeye devam eder.

Bay Baba daha güçlü bir para birimi gibi bazı doğal kaynaklar için daha düşük (göreceli) fiyatlar gibi avantajları: yağ gibi olmadan olmadığını işaret etti. Buna ek olarak, Yeni Zelanda büyük ölçüde emtia ekonomisi olduğu için, kendi üreticileri pahalı bir para birimi için süt, yün ve diğer elyaf ihracat için daha yüksek fiyatlar şeklinde telafi ediliyor. Diğer üretim faaliyetlerini pahalı Kiwi tarafından cezalandırılmış olsa da, ekonomi hala nispeten sağlam. Yeni Zelanda tarihinin vergi indirimleri ve en düşük faiz oranları bir dizi sayesinde, GSYİH, 2010 ve 2011 yıllarında trend dönmek için bekleniyor.

Yeni Zelanda'nın endişeleri anlaşılır ve verimsiz amaçlar için Yeni Zelanda'da koyun olmaktan Fed QE2 den yazdırılan Dolar önlenmesi için yapılacak bir argüman var. Aynı zamanda, Yeni Zelanda spekülatörler için çok çekici bir hedef değil. Gösterge faiz oranı, %3, gelişmekte olan ülkelere kıyasla nispeten düşük. Cari hesap bakiyesi azalan, belki de sermayenin net akım aslında Yeni Zelanda dışında olduğu anlamına gelir -8%, aşağı devam etmesi beklenmektedir. Buna ek olarak, Kivi ABD Doları karşısında takdir ederken, çok fazla Avustralya Doları karşısında bir çok yolda yılın en düşük seviyesi düşmüş bulunmaktadır.

İleriye dönük olarak, Yeni Zelanda Doları ABD Doları karşısında QE2 ve BİZE karşı kötümserlik genel anlamda bir sonucu olarak takdir etmeye devam edecek inanmak için sebepler var. Aynı aktif olarak takdir paralarının önlemek için müdahale edilmesi gereken para ile ilgili olarak doğrudur. Yine de Yeni Zelanda Doları parite ulaşacağını sanmıyorum – herhangi bir para karşı – yakın zaman ve para azalır kavgasından sonra, muhtemelen uzun vadeli ortalama doğru eğilim olacak.

İlginizi Çekebilir: