Gelişmekte olan Piyasa Para birimleri IMFDEN Destek

Sadece iki ay önce, Wall Street Journal headline “Yavaşlama altında bir makale Gelişmekte olan Piyasalar şarkıları yayınladı. Ekonomik veriler ve iktisatçıların ifadesi ile desteklenen, parça küresel downdraft bir hız ve vahşet birkaç olası hayal ile dünyanın gelişmekte olan ekonomiler vurmak olduğunu “kavramının altını çizdi.” Pazartesi günü aynı gazete, yükselen piyasaların, 2009 yılında aştı nasıl keşfetmek Gelişmekte olan Piyasalar kriz Git “başlıklı bir makale yayınladı.

Olabilir ikisi de anlamlı olan bu hikayeler temalar rakip etrafında inşa şaşırtıcı değildir, ama sadece iki ay arayla yayımlanmış olduğunu düşünürsek, imkansız gibi görünüyor. Yani yatırımcıların gelişmekte olan piyasalardaki geri zavallı temelleri rağmen akın gibi derin bir analiz, ancak bazı güçlü anlayışlar ortaya koymaktadır.

Ralli başlangıcı kesin olarak söylemek zor, ama ciddi olarak Mart ayı başında yatırımcıların keyfi topluca alma riskini artırmak için karar dışında hiçbir belirgin nedenle hızlandırdı. Bu, kendi gerçeklik yapma ‘klasik bir vaka,’ ekonomik tablo kötüye gittiğine dair verilmiş gibi görünüyor, ve “olumlu” gelişmeler devlet müdahalesi ve canlandırma planları bir artış mevcut. Ama, algı mali piyasalarda her şey ve yatırımcılar topluca bir miting isterlerse, o zaman bir miting gerçekten elde edecektir.

Gelişmekte olan piyasalar durumunda, mitinge kesinlikle tüm beklentileri aştı. “Piyasa hisse senetleri, gelişmekte olan Morgan Stanley Endeksi takip dolar bazında %12 artmış. Buna karşılık, endeksini ABD ve Kanada dışında gelişmiş piyasalarda hisse senetleri aşağıdaki %9 düştü.” Bu arada, “ekstra verim yatırımcılar kendi yerine ABD Hazine gelişen ulus borç 5,8 puan 10 baz puan ya da 0.1 puanlık, talep daralmış.

Gelişmekte olan piyasa para birimleri de güzel bir sıçrama zevk, bir karşısında liderliğindeki son beş hafta içinde Meksika Pezosu, Brezilya reali ve Rus Rublesi-board %7 kazanç var. Hem Citigroup ve Goldman Sachs analistleri, şimdi müşterimiz gibi para içine yığın yapıyorum, miting sürdürülebilir olduğunu açıkça kendinden emin: “Değerleme çoğu durumda çok cazip hale, özellikle tarihsel olarak yüksek getirisi olan para vardır.”

Bu ralli mali ve teknik faktörlerin bir üründür ve makroekonomik temelleri ile underlied olmadığını endişe, ancak, vardır. İhracat ve güveni rekor hızda düştü, böylesine bir “J. P. Morgan en az 11 yükselen ekonomilerin tahminleri aralarında Güney Kore, Tayvan, Rusya, Türkiye ve Meksika — 2009 küçültmek, başka bir 4 büyüme ilanıyla birlikte olacak.” Bunun yerine, yatırımcılar satın almak için bir temel olarak ekonomik tenor kötü haber yerine bir değişiklik – düşük fiyatlar ve sükunet kullanıyor.

Tabii ki, bulls seçerek farklı bir resim veri işaret eder. “Ortak maliye politikası daha az bankalarında kısıtlı sermaye olma parasal genişleme arasında, 2010 ve 2011 yıllarında bir toparlanma potansiyelini daha olası görünüyor.” Bazı analistler, gelişmekte olan piyasalar olmuştur inanıyorum, ve muhafazakar mali sektör nedeniyle finansal krizin en kötü minderli devam edeceğini savundular, ama bu tartışmayı kendine gerekçe olarak beni vurur. Diğerleri (G20) aracılığıyla IMF potansiyel olarak gelişmekte olan ülkeler için kullanılabilir hale getirecek sermaye 500 Milyar dolar artışa işaret ediyor. Yeni bir yazı yazdı, ancak, algılanan artırmak çok gereksiz ve/veya henüz zengin ülkeler tarafından garanti edilmemiştir.

Kişisel olarak, “ihtiyatlı kötümser” kampı, ekonomik resim yatırımcıların bir dizi kısa vadede daha çevik bir yaklaşım benimseyerek değer olduğunu söylemek yeterli bulutlu ediyor; “özet olarak düşüyorum.” Diğer bir deyişle, bir bekle-ve-gör yaklaşımı daha ihtiyatlı daha muhtemelen özellikle balon gibi aslında sorumlu olan kalabalık olduğu için kalabalığı takip edilir.

İlginizi Çekebilir: