Yunanistan bu Durumun anlaşılması

Bu yazı ile, Yunan mali krizi açıklığa kavuşturmak için denemek istiyorum. Kriz medyanın en çok mali piyasaların algısı, altta yatan temelleri daha doğru yönelmiştir, çünkü ciddi sorunun tam olarak ne olduğu belli değil sorun. Sonunda, her ikisi de anlamak için önemli olduğunu düşünüyorum.

Financial Times-yan-algı ve gerçeklik tarafı gösteren harika bir zaman çizelgesi yayınladı. Kesinlikle Yunanistan'ın mali pozisyonda ayının diğer önemli gelişmeleri ise (aşağıda ek olarak), finansal piyasalar temelde kendi gerçekleriyle yapmak olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, neredeyse Yunanistan'ın bütçe açığı önceki tahminlere göre %5 daha yüksek olan %12,7 olacağını Ekim duyuru için bir cevap verildi. Aşağı %9.4 için çeşitli tedbirler ile borç getirmek için çalışacağını hükümet açıkladı sonra aslında, piyasalar sadece Yunanistan borç düşüş oldu.


Piyasalar için savunucuları, yatırımcıların bütçe açığını kontrol edebileceğini söylerken, Yunanistan hükümetinin inanmak gerekir neden merak etmeye hakkı olurdu. Yeterince adil. Yine de, piyasalar aniden sadece birkaç ay önce, bir kuyruklu %12,7'lik bütçe açığı olasılığı neredeyse yatırımcıların gözünü açtığı zaman, Yunanistan'ın mali sorunlar hakkında endişelenmeye başladı merak vardır. Ayrıca, kredi krizinin piyasaları, Yunanistan'ın mali pozisyon için durgunluk etkilerini sindirmek için bol zaman var demektir ki, 2008 yılından bu yana hiç dinmedi.

Bu gün, mali bir kriz olduğu, şans türevleri kadar kaldırılmaz vardır. Kredi temerrüt swap spread (yani borç yükümlülüklerini yerine Yunanistan tarafından varsayılan karşı sigortalanması maliyeti) artmıştır ki bu da iyi niyetli bir kriz endişeleri var. Bir portföy yöneticisi, “köpek sallama kuyruk gibi...temel pozisyon riskli görünüyor gibi-etkisi, risk modelleri tetikleme ve Yunan tahvilleri satmak için portföy yöneticileri zorlayarak bir darbe.” dedi. Bu “kriz” tamamen spekülatörlerin kar uğruna imal ediliyor gibi bu bakış açısıyla, neredeyse görünüyor. Başka bir analist şöyle özetledi: “komşunuzun evinde yangın sigortası gibi evi yakmaya bir teşvik oluşturmak.”


Adil olmak gerekirse, Yunanistan da türevleri spekülasyon bir rol oynadı ve bazı düzeyde, spekülatörler daha hain daha fazla oldu. (Şimdi ironik BM [] budur! nasıl) Yunan varsayılan bahis olan Goldman Sachs tarafından desteklenen, Yunanistan gerçek borç yükünü saklamak için kullanılan takas anlaşmaları serisi son on yıl girmiştir. “Doğru euro piyasa değeri ifade etmediği tarihi döviz kuru kullanılarak, Goldman etkili Yunanistan 2,8 milyar avro kredi gelişmiş. AB altında 2008 yılında sıkılır insan, hangi muhasebe kuralları, Yunanistan onun kitapları üzerine Genel Kamu borç içinde kredi eklemek zorunda değildi.” Şimdi bu hareketleri ortaya çıkartılan ve gerçek gün yüzüne çıkacak, finansal piyasalar, Yunanistan'a daha fazla borç verme riskini tekrar değerlendirmek doğru değildir.

Yunanistan'ın borç sorunlarını çözmesi hiçbir soru. Bir kriz etiketleme gerekli olup olmadığı, bu standartlara bağlıdır. Yunanistan bireysel “borç sürdürülebilirlik” kriterleri çeşitli listesinin en üst sıralarda. GSYİH 94.6'si, bu net borç, dünyanın en yüksekleri arasında yer alıyor. En yüksek olmasa da tahmini 2010 bütçe açığını da yüksek. Borçlanma maliyeti de net borç bütçe fazlası üretilebilir kadar büyümeye devam edecek demektir öngörülen GSYİH büyümesi, önemli ölçüde daha yüksektir. Birlikte bu önlemler ortalama eğer Yunanistan borç sorunları, dünyadaki herhangi bir ülkeden daha fazla sürdürülemez olduğunu göstermektedir. Ama bu hiç de iyi bir haber.


Öte yandan, Yunan borç vadesinin ağırlıklı ortalaması 12 yıl, ortalama, bu karmaşa ve güvenli yeni kredi yoluyla sıralamak için Yunan için (nispeten) bol zaman yukarıda. İkinci sonlarına doğru, borç yönetim ajansı Başkanı, eski bond bir tüccar bir işe sahip. Mali konumunu iyileştirmek amacıyla, tasarruf tedbirleri, bütçe kesintileri, kamu için, vergi artışları, maaş kesintileri sektörü çalışanları, vergi kaçakçılığına karşı sıkı yasalar da dahil olmak üzere bir dizi duyurmuştu.

Bu noktada, reyting düşüşünün kaçınılmaz görünüyor ve bazı analistler, kriz zaten kendi kendini tatmin olmuştur sanırım. Borçlanma maliyetleri arttıkça daha Yunan oranlarının yükselmesine neden varsayılan olarak, ve böyle devam eder, sadece yapar. Öte yandan, Yunan siyasetçi (“Yunanistan Maliye Bakanı Yorgo papakonstantinu, bu hafta şöyle dedi: ‘İnsanlar zor durumda olduğumuzu düşünüyorum konumu hakkında açık sözlü olmak. Ve biz.’ “ ve bu durumun giderilmesi için bir planı var. Burada şüphe nedenidir, ama aynı zamanda umut için. Ve bu işler sadece Yunanistan için değil, aynı zamanda Euro için.

İlginizi Çekebilir: