CAD/USD Paritesi: gerçek mi, İllüzyon mu?

Ocak ayında, (aka Loonie) Kanada Doları Haziran ayından bu yana en kötü aylık performansını kaydetti. Pek çok analist, bu çalışma bitti, umutlandırıcı paritesi yakın geldikten sonra bunu kanıt olarak gösterdi. Düşüş Loonie sonraki büyük çalıştırmadan önce pozisyonların sadece geçici bir düzeltme, sadece bir kare alma olduğunu Diğerleri ısrar etti. Kim haklı? Her ikisi de!

Şu anda Loonie yük (en az) iki ayrı olasılık var. İlk arch karşı rakibi ABD Doları düşüş için, aslında Kanada Doları ve ABD Doları ile yapmak her şey ile ilgisi olmayan nedenlerle neden oluyor. Özellikle, Yunanistan ve AB içinde oynamaya mini-kriz ortaya, yatırımcılar ABD sermaye dönüyor böyle bir riskten kaçınma neden oldu. Geçen hafta yaptığımız gibi ortam tipi kapalı’ risk ‘-herhangi bir tür döndüğünde şöyle devam etti: “bir analist Loonie bu görünüşte teğetsel kalkınmaya etkisini açıklar, Kanada Doları gibi para birimleri ve Avustralya Doları baskı altında kalacaktır.”

Kanada Doları en diğer para birimleri karşısında kendi tutmaya devam ediyor neden ikinci hikayeyi anlatıyor. Emtia fiyatlarındaki ralli devam özellikle, Kanada'nın ekonomik toparlanma ivme kazanmaya devam ediyor. Beş kat daha fazla tahmincileri bekliyorduk ne hangi rakamlar mevcut en son ayda ekonominin yaklaşık 80 bin iş ekledi. Yaşadıklarımın Kanada ticaret sektörüne güçlü bir para birimi ile büyüme aciz olduğunu “görünümünü ortadan kaldırmaya yardım eden” ve daha Loonie yollama ihtimali hakkında tüccarlar daha az tedirgin ediyor.

İleriye dönük olarak, muazzam bir belirsizlik var. (Yatırımcı tarafından belirlenen) (Kanada Merkez Bankası tarafından belirlenen) hem kısa vadeli ve uzun vadeli faiz oranları Loonie gerçekten taşımak ticaret için bir aday olmadığını oldukça düşük gibi kalır. Buna ek olarak, Kanada Merkez Bankası tamamen Loonie adına müdahale olasılığını dışladı değil; sadece (25% mevcut rekor düşük) aksi olurdu daha uzun süre beklemede gösterge faiz oranını bırakabilir. Buna ek olarak, Çin hükümeti tarafından son sıkma önlemlerinin bir dizi mallar için talep kıvrım ve fiyatlar üzerinde baskı tehdit ediyor. Son olarak, Yunanistan'da pazar karışıklığın yatırımcının baştan diğer ekonomiler ile (varsayılan olasılığını tartmak) bilanço bakmaya neden oluyor. Bu muhtemelen düzeyde borç, büyük bütçe açıkları çalışmaya devam eder Kanada, ve bir kez Üçüncü Dünya “Onursal üyesi olan şüpheli ayrım kazanılan kimin yardım etmez.”

Sanayileşmiş dünyada en çok sıvı ve istikrarlı arasında ve riskten kaçınma gerçekten alır, başka ekonomileri kadar acı çekmez ise hala, Kanada Sermaye Piyasası vardır. “Kanada ekonomisi ABD kadar yapısı bozulmuş ya da İNGİLTERE Kanada diğer yerlerde belirsizliğe neden olan yabancı yatırımcıların kararsızlık daha az maruz duygusu yaratır.” Kanada Doları içine döviz rezervleri bazı geçer aslında, Rusya Merkez Bankası açıkladı, ve diğer Merkez Bankaları alabilirler.

Kanada Doları diğer para birimlerine karşı kendi tutun devam ederken, aynı olamaz mutlaka ABD Doları ile ilişkisi için söylenemez. “Seçenekler tüccarlar 13 ay içinde Kanada Doları üzerinde en çok düşüş var.üç aylık seçenekleri 1.34 kadar puan bugün Kanada Doları koyar lehine bir prim gösterdi.” Diğer bir deyişle, CAD/USD ani bir düşüşe karşı sigorta bedeli yatırımcılar böyle bir olasılığa karşı portföylerini yastık hareket olarak yükseliyor. Bu gidişte önümüzdeki haftalarda rahat olabilir ama, şahsen ben tamamen yok beklemem. Herkes eşit olmak, sahip olmak ya da Deliler Dolar arasında bir seçim göz önüne alındığında, çoğu yatırımcı Arkadaş seçsin bence.

İlginizi Çekebilir: