Yorum: USD son demlerini

USD nötr 2007 yılında başlayan, dünya para birimleri karşısında rölantide bir kaç PİP kazanmak bile var. Ancak, büyük olasılıkla bu dönem USD uzun vadeli düşüş eğilimi yerine, bir ters-bir mola temsil eder. USD arkasında temellerini değişmedi; eğer bir şey, daha da kötüleşti var. Bu arada, sürdürülebilir Seviyeleri ve Merkez Bankaları için geri petrol lavabo fiyatı rezervlerini çeşitlendirmek için hareket olarak, USD için hükümet talep cinsinden aktifler oyalamaya başlar.

İngiliz Sterlini ve Euro USD için uygun bir alternatif oluşturur. Hem siyasi hem de parasal istikrarın yanı sıra güçlendirilmesi ekonomiler ve yükselen faiz oranları ile desteklenen güçlü para vardır. Kaçınan yatırımcıların zaten BİZE karşı Atlantik tarafında karşılaştırılabilir verir kazanabilirsiniz Risk. Buna ek olarak, Avrupa sermaye piyasaları genişletmek ve geliştirmek gibi, yabancı yatırımcılar kaldırsanız için yeni varlıklar keşfediyorlar. Alternatif yatırım özel sermaye ve diğer formlar İngiltere ve risk arayan yatırımcılar bile Avrupa'da seçenekleri var demek ki AB, patlama vardır.

Ayrıca, Asya ve Orta Doğu da dünyanın rezerv para birimi olarak USD egemenliği için bir tehdit oluşturacağı gelişmekte olan bölgesel para birimlerinin erken aşamalarında bulunmaktadır. Küresel ekonominin daha istikrarlı hale geldiği ve Avrupa ve Asya sermaye piyasaları boyutu ve nüfuzunu Amerikalı meslektaşlarının aşmak olarak, yatırımcılar artık Amerikan menkul mallarını havuzu zorunda hissedeceksiniz.

Eski Hazine Bakanı Robert Rubin belirttiği gibi (yani hisse senedi ve tahvil) ABD varlıklarına yönelik talep hala tedarik aşıyor, USD yaslanır olan tek şey. Ancak, tahvil ya da verimleri tamamen itici seviyelere tahrik aşağı kurur kaynağı olarak hisse senedi fiyatları daha önce hiç seviyeleri gören yaklaşım olarak, kesinlikle yabancı yatırımcılar için cazibesini kaybeder ABD ve USD düşüş ABD varlıklarına yabancı talebi takip edecek.

İlginizi Çekebilir: