Euro Yükselmeye Devam ediyor, ancak Teknik Engeller Var

Son birkaç ay içinde, Euro iyice ay ticaret, düşük ağırlıklı olarak son beş gerileyen Dolar, geride bulunmaktadır. Aynı dönemde, küresel hisse senedi ve emtia fiyatlarının da bir tesadüf değil hızlı artış var.
Diğer bir deyişle, yatırımcıların risk bazında sermaye ayırmak yerine (ekonomik) esasları doğrultusunda daha vardır. Örneğin, “ICE Dolar Endeksi ve ham petrol son iki aydır eksi 15 mm arasında bir korelasyon var, yıl başından bu yana 0.26 eksi ile karşılaştırıldığında,” yükselen petrol fiyatları ve birbirinin içine geri düşen Dolar yem olarak.

Bu arada, döviz dalgalanmaları yatırımcıların beklentileri yansıtan büyük para “Zımni oynaklık, yüzde 13.96 dün düştü, yüzde 17.22 Mart ayı sonunda. Çok değişken bir damla döviz dalgalanmaları yatırımcıları korumak için seçenekleri için daha az talep sinyal eğilimindedir.” Bu gösterge şimdi Lehman Brothers iflas ve sonraki borsa çöküşünden önceki günden bu yana en düşük seviyesinde. Normalde bir risk ve getiri arasında bir ilişki beklenebilir, ama bu durumda, artan getiri düşük risk eşlik ediyor.

Risk bu düşüş düşüş ekonomik temelleri fonunda gerçekleşen inanılmaz. Bir analist, “döviz piyasasında Risk iştahı Fed büyüme tahminlerini azalttı düşünülürse etkileyici kısa bir şey değildir,” dedi. ABD'DE öngörülen yüzde 2,8 daralma ve İNGİLTERE'DE yüzde 4,1 düşüş daha fazla “Eğer yatırımcılar ekonomik büyüme bu farklılıklar üzerinde duruluyor Olsaydı, beklenir Euro aşık olur ancak,” avro bölgesi ekonomisinin bu yıl %4.2 oranında sözleşme, Uluslararası Para Fonu (IMF) göre.

Bir hipotez bu enflasyon-bilinçli yatırımcılar ECB enflasyonla mücadele konusunda uyanık olmaya devam etmesi sebebiyle, Euro akın, azalan fiyatlar ve toplam talep karşısında bile vardır. Rekor düşük %1 için bu ayın başlarında oranlarının düşürülmesi sonrasında, ECB parasal genişleme planı, düşük riskli menkul değer 60 milyar avroya satın içeren kendi versiyonunu tanıttı. Ama bu bir bağış, AB ekonomisinin büyüklüğü hem de göreli (GSYİH sadece .6'i temsil eder) ve Trilyon Dolarlık Fed programı karşılaştırılır. Bu bir analist ECB planı “tavuk yemi çağrı yol açtı.” Tüm bu dikkat çekici iken, bu hala (kaçınarak) deflasyon üzerinde odaklanması olan döviz pazar üzerinde anlamlı bir etkiye sahip olduğunu, olası değil.

Eğer Euro yükselmeye devam etmesi ise, bazı teknik engelleri aşmak gerekir. “Euro, ABD hisse senedi piyasalarının yeni direnç zorluklar yüzler eğer bir tavana vurabilir. ‘Bir noktada... ... daha güçlü bir sivil toplum büyüme hisse senetleri bu hamle sürdürmek ve haklı göstermek için vardır.’ Yerine ABD hisse senedi fiyatları aşırı değerli olan AB ekonomisi iyileşmeyeceğini, ama Euro bulls korkusu olmayan ” ilginç. Son piyasa hareketleri göz önüne alındığında, ancak, kaygılarını makul, ve “[kurumsal temelleri] herhangi bir hayal kırıklığı dolar yararlanan bu hafta kar almak için bir bahane sağlayabilir.”

İlginizi Çekebilir: