Euro S&P 500 tamamen bağımsız hale getirmiş?

Forex korelasyon hakkında oldukça son mesaj yazdığım sırada, odak öncelikle para birimleri arasında var olan ilişki üzerine olmuştur. Bu yazı, Euro ve ABD hisse senedi ve diğer para birimleri arasındaki döviz pazar arasında özel bir ilişki bulunan bir korelasyon gidermek istiyorum.


Eğer yukarıdaki tabloya bakarsanız, kusursuz bir ilişki S&P 500 ve geri en az altı ay uzanan EUR/USD arasında bulunduğunu görebilirsiniz. Genellikle AVRO arttı zaman konuşan, S&P 500, ve tersi vardır. Aslında, bu ilişki iki finansal araçların genellikle bir dakika içinde gün içi yüksek ve alçak ulaşan bir analist, yeni keşfedilen o kadar sağlam olur.

Neden bu durumda? Dolar özellikle göreli Euro – risk iştahı için bir proxy olduğu için özetle bu. Aynı mutlaka ABD hisse senetleri için de geçerlidir. Yatırımcıların küresel ekonomik toparlanmanın gücüne güvenen ve kriz olasılığını uzak, euro artacak. Bu muhtemelen BİZİM onlar kadar kötü olan Avrupa'da temelleri ile ilgisi yok. Tabii ki, muhtemelen parasal genişleme hem dolar depresif ve ABD hisse senetleri neşeli olan bir durumdur bu yana dolar zayıflığı ile bağlantılı olabilir.

Bu yazının Başlığı açıkladığı gibi, ancak, S&P son zamanlarda euro ayrılmış. Haziran ayının başından bu yana, ABD hisse senetleri keskin düşüş, bugüne kadar yıl kazançlarının en-iade ettiler ölçüde var. EUR/USD, bu arada, tüm yol geçen haftaya kadar yükselen devam etti. Bu birkaç önceki bir kez oldu ise, belki de bu ikisi arasında keskin bir mola oldu.

Şahsen zararına neden olduğunu açıklamak için geldim. Korelasyon arkasındaki itici güç algoritmik işlem olduğunu ve bu nedenle de aradan kaynağını temsil etmelidir varsayımında bulunulmuştur. Böylece Euro ve tersi yükseldiğinde S&P 500 satın almak için değil başka bir deyişle, döviz hacmi yüksek bir hiç için hesap frekans tüccarlar-artan oranda – ticaret algoritmalarını falan.

Muhtemelen aynı zamanda S&P 500 endojen nedenler daha güçlü bir euro kendini yansıtması şart değil ihtiyacı olan GSYİH büyüme özellikle bir düşüş ve kazanç beklentileri aşık olduğu dava. Aslında normal işleyen bir pazarda, ters bir korelasyon beklenir; BİZİ güçlü ekonomik temelleri güçlü bir dolar yükselen hisse senetleri çevirmek gerekir. Kötüleşen temelleri zayıf bir dolar ve zayıf hisse senedi şeklinde kendini gösteriyor olabilir mi?

Ne yazık ki, ilişki var yeniden bu büyük ölçüde tartışmalı bir sorun olduğu anlamına gelir geçen hafta, kendisi üzerinde kurulmuştur. En azından, Eğer hala sağlam kalır gibi, hem de tekrar yıkar durumunda farkında olmaya değer.

İlginizi Çekebilir: