Çin Rekor Artış Yuan

Ünlü Dolar karşısında yeniden değerlenmiş olduğu için bu hafta başlarında, Çin Yuan iki yıl içinde değeri en yüksek bir günlük artış kaydetti. Para .4 yaklaşık% yükseldi ve Çin'in Merkez Bankası ya .8% ticaret grubu genişletmek veya genellikle para daha hızlı takdir sağlayacak yenilenen spekülasyonların doğmasına yol açtı. Aslında, siyasi ve ekonomik uzlaşma, Yuanın yeteri kadar hızla takdir olmadığını sağlamaya devam ediyor. 6 oranında Dolar karşısında yükseldi olsa da, örneğin, aslında dünyanın en büyük para çok değer kaybetti. Çin'in hızla artan enflasyon oranı ve gelişen ticaret fazlası dikkate alındığında ayrıca, Dolar karşısında düşüş daha az etkileyici.

Hala eğilim ıkınma ve Yuan oldukça değerli olduğunu tartışan birkaç analistler vardır. Bu kavram, Çin'in satın alma gücü hesaplama yenilemiş ve bu süreçte PPP eşdeğer GSYİH azalttı, Son Dünya Bankası analizi, tarafından desteklenmektedir. Ancak, bu görüş analistler sadece küçük bir grup tarafından yankılandı ve ezici bir çoğunluğu için aramak ve Yuan daha da takdir tahmin ediyor. Bloomberg Haber:

Vadeli sözleşmeler tüccarlar önümüzdeki 12 ay içinde dolar başına 6.7344 yuan yılında yüzde 8,7 avans bahis olduğunu göstermektedir. Bloomberg News tarafından yapılan ankete göre, 28 analistlerin medyan tahmini 2008 yılı sonuna kadar 19.94 bir oranı var.

İlginizi Çekebilir: