Çin parite Etkileri-ABD Ekonomik Bağlılık

Ekonomist son zamanlarda (“Yuvarlak ve yuvarlak gider“), Çin ve Amerika hakkında özel bir rapor yayınladı. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bu madde ABD ve Çin ekonomileri arasındaki artan dayanışma nitelendirdi. İhracatı teşvik etmek için özetle, Çin değerinin altında bir para tutar. Sonuçta yurtdışı (Amerika) talep Çin'in ABD Hazine tahvillerini satın alarak etkisiz hale getirerek hangi RMB, üzerinde yukarı doğru baskı yapar. Bu yapay düşük ABD faiz oranları sonuçlar, Amerikalı tüketicilerin daha fazla almak için daha fazla ABD Hazine satın alarak etkisiz hale getirdi olan RMB, üzerinde daha fazla baskı neden olur. Ve döngü reklam nauseum devam ediyor.

Bu makalede, öncelikle bu tehlikeli ilişki siyasi tarafında odaklanmış, mali sonuçları pahasına. Döviz güçleri hakkında çok düşündüm ve nasıl döngüsünde bir bozulma döviz piyasası için çok büyük sorunlar doğurabilir. Mevcut haliyle, bu sistemi yapay olarak düşük Yuan tutar, ama Dolar da yapay olarak yüksek tutuluyor anlamına geliyor bu açık.

Son altı ay içinde Doların değer kaybetmesi göz önüne alındığında, bu inanmak neredeyse zor görünüyor. Aynı dönemde, yine, Çin (yanı sıra diğer birçok Merkez Bankaları çok büyük miktarda Hazine mülklerinin artmıştır. Bu gerçekten de, Doların düşüşü bir ölçüde Çin hareketlerinden yavaşladı ima etmek gibi görünüyor. Bir paradoks gibi; BİZE tüketicilerin Çin malları için iştah kurtarmak gibi, Dolar düşecektir. Ama Çin geri ABD Dolarına tüm çiftçilik yaparak cevap verdiği gibi, o zaman net etkisi sıfırdır.


Ekonomist makalesinde açıkladığı gibi, bu denge üzgün görünüyor bu gelişmeler bir çift vardır. İlk eğer Çin Merkez Bankası'nın, diğer para birimleri içine forex rezervlerini çeşitlendirmek başladı olacaktır. Tanım olarak, ancak, Çin'in Dolar aynı anda Dolar satın almadan RMB ilişkilendirmeye devam etmek için imkansız olurdu. Böylece, gün Çin ABD'ye ihracat gelirleri geri dönüşüm durur, RMB takdir etmeye başlar, neredeyse anında olur. Buna ek olarak, ABD Hazine tahvil alımları ani surcease faiz oranlarının yükselmesine sebep olurdu. Hem de daha yüksek fiyatlar ve daha pahalı bir para birimi muhtemelen Çin ihracat için daha düşük talep sonucu, ve dolayısıyla tekrar BİZE ticaret fazlası ile geri dönüşüm için ihtiyaç bazı ortadan kaldıracaktır. Bu şekilde, Çin'in Hazine alımları aslında yerine kendini görüyoruz. Ne kadar erken onları satın alma, artık onları satın almak için gerekli olacaktır er durur.

Zaten mantıksal sonucuna aldım daha bu noktada ayrıntılı çeliyor, ama görünüyor. Çin statükoyu kırmak için reddetti, bu yüzden yüzleri, bu ikilem tanımak gerekir. Eğer Yuan takdir için izin veriyorsa, doğal olarak ihracatta bir düşüş gösteriyor VE ABD Hazine şirketin sahip olduğu göreli değeri RMB açısından azalacaktır. Hem kısa vadede acı verici olurdu. Ancak, döviz/ekonomi politikasının BM sürdürülebilirlik ödün reddederek, Çin sadece kaçınılmaz forestalling var. Her geçen gün, düzenlemenin, daha acı verici bir hal alacaktır.

İlginizi Çekebilir: