Yeni Zelanda Doları Bilinmezlik içinde Gelişen

Forex yatırımcıları temelde Yeni Zelanda görmezden anlaşılabilir. Ekonomisini komşu Avustralya ile %10 boyutu, para birimi daha az sıvı ve yayılır yüksektir. Performansını yakından Avustralya Doları parçaları göz önüne alındığında bu arada, neden dikkat ödemek?

Aşağı sanal ilişki içinde ticaret Altından emin, yeni para, geçen yıl ticaret demek, onların her iki yönde sadece birkaç sent sapmış olması. Mayıs ayının başından bu yana, ancak, Kivi etkileyici bir miting düzenledi, Aussie karşı %8 hafta içinde yükselen vardır. Belki de, tüm sonra analiz değer bir şey!

En analistlere göre, ani artış, büyük ölçüde risk iştahını bir ürünüdür. Özellikle, AB borç krizinin tezgahları olarak, yatırımcılar rahatlatıcı ve yavaş yavaş büyüme para sermaye hareket, Yeni Zelanda Doları gibi. İspanya'nın başarılı tahvil ihalesi tamamlandı aslında, Kiwi son zamanlarda aynı gün yüksek bir ay yükseldi.

Bu olayın ispatı için, S&P 500 vekalet tarafından olarak NZD/USD kuru ve ABD hisse senetleri arasındaki yakın ilişkiyi daha bak, gerek yok. Büyük ölçüde son 12 ay içinde birbirlerini takip ettiklerini aşağıda grafikten görebilirsiniz. Bu ilişki Yeni Zelanda Doları bazen doğrudan ABD ekonomik verilerin bültenleri ipuçlarını alır gibi son birkaç hafta içinde yoğun olduğu görülmektedir.

Ancak, Yeni Zelanda ekonomik temelleri de bir rol, belki de baskın rol oynuyor. Bir analiste göre, “Yeni Zelanda doları geç Olabilir neredeyse tüm kayıplarını da kendine gelmişti...Yerli temelleri küresel fon hafif bir iyileşme vardı daha Yeni Zelanda Doları son kurtarma nispeten daha fazla artmıştır.” Siyasi aksamalar ve (Çin) en büyük ticaret ortağı tarafından bir ekonomik yavaşlama endişeleri tarafından faul olan Avustralya, aksine, Yeni Zelanda kıyılarına sağlıklı bir hızda devam ediyor.

Yeni Zelanda ekonomisi %2.4 2010 yılında genişletecek Moody's tahminleri, ve “sağlıklı bir küresel ekonomi varsayarak, Yeni Zelanda kurtarma bir öz olarak 2011 ve 2012 yıllarında genişleme sürdürülmesi gelişmeye gerekir.” Bu kısa vadeli oranı zamları, 29 Temmuz'da beklenen 25 baz puan artışı ile başlayan sahne olmalıdır. Kriter oranını 2010 yılı sonunda, 2011 yılında %5 %3,75 ulaşacağını analistler proje. Faiz oranı farklılıkları, risk iştahı devam eden iyileşme ile birlikte, genişleyen popüler carry trade para birimine Kivi dönüşebilir.

Aussie artış Mart ayında Kivi katılacak ve iki para birimi ardışık ticaretine devam edecek olan Avustralya Merkez Bankası da zam oranları daha bekleniyor göz önüne alındığında, öyle görünüyor. Seçenekleri tüccarlar düşük hareketli bir strateji, bu kadar kısa bir çifte veya çift karşı kapalı çağrılar satış olarak inşa etmeye çalışabilir. Aussie tercih eden para tüccarları için, bu arada, Yeni Zelanda Doları cazip bir engel olarak hizmet verebilir.

İki para solmaya, özellikle AB borç krizi yoğunlaştırır ve/veya küresel ekonomik toparlanma duraksıyor ise daha sonra, bu mümkün. Kısa, “yakın dönem outlook emtia döviz evren tartmak olabilir hakim olan riskten kaçınma belirsizlik nedeniyle.”

İlginizi Çekebilir: