Brezilyalı Gerçek Temelleri Tarafından Desteklenen, ama hala bazı Engeller var

İlk Brazili Maliye Bakanı tarafından sunulan (bir dönem) döviz savaşın konuşmak ve döviz piyasalarındaki dalgalanma tüm bunlara rağmen, Brezilya reali 2010 sadece biraz daha yüksek yıl başladığı yerde bitirmek için bir düzenleyicidir. Temelleri daha da yükselmesi için destek gibi görünüyor, Brezilya Hükümeti ve Merkez Bankası açık böyle bir sonucu önlemek için birlikte ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirttiler. Kısacası, 2011 yılında Gerçek görünümü inanılmaz belirsiz.

Mevcut seviyesine Gerçek sürüş bir rol oynamış iki (biraz çelişkili) eğilimleri vardır. İlk yatırımcıların düşük risk, düşük verimli yatırımlardan daha yüksek verim, yüksek riskli alternatifler için sermaye vardiya değiştirirken taşımak ticaret, yükseliş var. Dünyanın en yüksekleri arasında olan faiz oranları ile ve kesinlikle istikrarlı para birimleri arasında en yüksek – Brezilya carry trade fonlar başlıca iki kişiden birisi olmuştur. Kredi krizi kaygıları tükenmeye başladığı 2009 yılından bu yana, Gerçek bir kuyruklu %40 arttı.

Ayrıca, Merkez Bankası başka seçeneğimiz yok ama daha sonraki birkaç yıl içinde gösterge Selic oranını zam olabilir. Enflasyon, %5 de zaten Bankanın %4,5 hedef aşıldı ve 2011 yılı boyunca yüksek seviyede kalması bekleniyor. Vadeli fiyatlara göre, yatırımcılar, bankanın önümüzdeki on iki ay için %1,5, Ocak ayında planlanan toplantısında 50 baz puanlık bir zam dahil (şu anda 10,75% at) Selic oranı asansör bekliyoruz. Düşük oranları dünyanın geri kalanı göz önüne alınınca, bu Brezilya reali ve diğer benzer para birimleri arasında astronomik düzeyde verim asansör olacaktır.

Ne yazık ki, bu ilk trend 2010 yılının ikinci yarısında azaltabilmek için, nedeniyle başta AB borç krizi başladı. Neyse ki, riskten kaçınma doğru sonucu hareket çok Gerçek bir şey kaybettirmedi. Emin olmak için, Brezilya hala gelişmekte olan bir pazar ekonomisi ve hala risk ile dolu olarak algılanıyor. Ancak, (şeker, pamuk) (belirli) emtia fiyatlarının rekor olduğunu ve Brezilya ekonomisi ancak kredi krizi sırasında daldırma dikkate aldığımızda, kesinlikle sermaye Parkı riskli yerel ayarlar vardır. Ayrıca, birçok yatırımcı Brezilya'da yatırım aldıkları faiz oranı prim herhangi bir ilave risk için onları telafi etmek için fazlasıyla yeterli olduğunu tespit ettik.

Her şey eşit olduğunda, daha sonra, Brezilya Gerçek muhtemelen ölçülen bir hızda 2011 yılında artmaya devam eder. Dediğim gibi Brezilya güç onların Gerçek tutması için her şeyi yapmaya söz verdi bu yana, ancak, herkes eşit değil. Aynı YIL göre, “bu yılın Başlarında Brezilya 6 %2 sabit gelirli Menkul Kıymetler yabancı yatırım İSRAİL vergisini kaldırdı ve de türevleri yatırımları garanti için vergisini kaldırdı.” Bu arada, Merkez Bankası düzenli olarak spot piyasada Dolar satın almak için müdahale etti. Bankanın yeni Başkanı Alexandre Tombini, Gerçek artış endişelerini dile getirdi atanan var: “ben izin veremeyiz diğer ülkelerin ekonomik politikaları döviz yönünü belirler.” Senato Ekonomik İlişkiler Komitesi önünde ifade verdi O gün, Gerçekten önemli bir farkla düştü, yatırımcılar ciddi uyarıları almak olduğunu ileri sürdü.

Merkez Bankası da yakından yeni Brezilya yönetimi ile enflasyonla mücadele için, Gerçek takdir neden olmayan bir şekilde çalışır. Yerine Banka muhtemelen hükümet harcamalarını dizginlemek ve krediye erişim sıkın baskı oluşturacak spekülatif sermaye girişlerinin davet ediyor, bu da faiz oranlarını yükseltmek. Uzun vadede, bu daha sürdürülebilir seviyelere oranlarını düşürmek için, ve çok geç olmadan ihracat sektörünün rekabet gücünü aşındırır pahalı bir Rea önlemek izin vermelidir.

Kısa vadede, ancak, yakın odak, büyük olasılıkla hızı artışı yoluyla enflasyonu düşürmek. Maliye Bakanlığı daha konvansiyonel silahlar Gerçek yükselişi kök başvurmak gibi vergiler ve müdahale gibi olacaktır. 2010 yılında %3'lük bir artış için Gerçek tutmak için başardı, ama 2011 yılında bu başarıyı tekrar edip görülecektir.

İlginizi Çekebilir: