Zayıf bir Dolar Ticaret nasıl

Dolar düştüğü zaman para kazanmak için en belirgin yolu (döviz alış) kısa devre dolar içerir. Orta ve uzun vadede, bu dolar dışı para yeniden dolar daha az görünen bir risk kar için dönüştürülmüş olabilir. Mutlak anlamda, para, hisse senetleri kadar uçucu değildir ancak, döviz ticareti genellikle kaldıraçlı bir önermedir. Aslında marjı tüccarlar büyük kar içine döviz kuru küçük değişiklikler büyütmek için izin verir satın yararlanan. Ancak, zaman kötü zaman, kayıpları aynı faktör tarafından büyütülür. Buna ek olarak, marj üzerinde işlem yaparken, faiz önemli ölçüde döner içine yiyebilir broker size ödünç verdiği bu paranın ödenmesi gerekir. Para ticaret için isteksiz, riskler, çünkü o sizin kim için, dolar yabancı hisse senedi satın düşüşler: para kazanmak için daha basit, daha az riskli bir yoldur.

Bu hisselerin çoğu Amerikan Emanetçi Makbuz şeklinde ticaret. Temelde, Amerikan holding şirketi yabancı şirket hisselerinin büyük bir blok satın alma ve hisse fiyatları bir Amerikan Borsası'nda ticaret ve dolar cinsinden belirtilir. Sonuç olarak, döviz ADR yatırım için gereklidir. Herhangi bir olay, bir ADR şeklinde yabancı hisse senedi satın aldığınızda, yatırımın net dönüş ADR elinde iken gerçekleşen döviz kuru hisse senedi fiyatı + değişim miktarıdır.

Yatırım için en iyi ADR genellikle hisse senedi tutarken gelir alırsınız temettü ödeme olanlardır. Eğer dolar değer kaybediyor ise, (yabancı para cinsinden olan) bu temettü USD daha fazla değer. Yabancı para cinsinden tuttukları mevduat değeri, USD değer kaybetmesi gibi takdir USD gibi büyük bir holding olan ve ABD dışındaki işlerini yürütmek çoğunluğu yabancı bankalar, mükemmel yatırımlar vardır. Yabancı şirketler yatırım yaparken bir uyarı var: ABD Doları bazında veya çok kendi iş yapmak, bu aslında Doların değer kaybetmesi gibi daha az karlı. Genel bir kural olarak, bu şirketler kaçınılmalıdır.

İlginizi Çekebilir: