Yabancılar BİZE Fon Açığı Ticaret Devam

Genellikle ekonomistler ve Dolar ayılar özellikle iki yıllık ABD Ticaret dengesizliği üzerinde durmayı seviyorum. (Döviz Blog tarafından geçen hafta bildirdi) ticaret açığının yarıya rağmen, ihracat ve ithalat arasındaki fark oldukça büyük kalır; Milyar 350 2009 yılı için yaklaşık $tahmin edilmektedir.

Daha önemli bir veri noktası ise, sermaye akımları ile ilgilidir. Bu daha az doğal olarak dünyanın geri kalanı böyle bir denge destek hakkında ne hissettiğini daha ABD Ticaret dengesizliği konusunda endişeli olan esas para tüccarları, geçerlidir. Örneğin, tüm ticaret açığı teorik olarak ticaret açığı endişelenecek bir hediye daha (yani BİZE geri yatırım), en azından kısa vadede geri. [Tabii ki, böyle bir durumun uzun vadede sürdürülebilir olmayabilir, ama bu yazının kapsamı dışındadır.

Dünyanın rezerv para birimi olarak Doların fiili rolü tarihsel olarak bu böyle olmuştur sağlamıştır. Bu olaylar riskten kaçınma ilk spike Dolar cinsinden aktifler için sürekli bir talep olarak oluşturulan kredi krizi ile güçlendirilmiş oldu bile. Ancak, bu talep riskten kaçınma çekildiği gibi, son birkaç ay içinde düzelmekte olduğunu endişe vardı, ve yabancıların topluca Amerikan varlıkların net 95 Milyar dolar sattı. Bu süre içinde, bir tesadüf Dolar yönüyle azaldı, hem de gelişmekte olan piyasa para birimleri gibi rakipler karşısında bulunmaktadır.

Mart ayında hangi veri için en son ay kullanılabilir bu eğilim tersine dönecek. Net sermaye girişi gerçekleşti 23.2 Milyar $27 Milyar dolar ticaret açığı kapatın. ABD Hazine menkul kıymetler için dış talebin 55 Milyar dolar ayarlamak için düşük verim rağmen güçlü kaldı – özellikle de şaşırtıcı değil. Ayrıca, iki en önemli müşterileri hem de ABD Hazine tahvil Çin, en büyük sahibi, 767.9 milyar $Mart ayında daha fazla hükümet tahvili varlıklarını artırdı katkıda bulundu. Şubat ayında düzenlenen 744.2 milyar$. Japonya'nın Hazine holdings milyar 686.7 $Mart ayında durdu milyar 661.9 önceki ayda dolardı.”

Yabancılar yalnız Mart ayında satın alınan 12 Milyar $olarak hisse senetleri için talep bile güçlü kaldı. Dış talep ve artan borsa muhtemelen şimdi birbirimizi desteklemektir. Bu arada, BİZİM yatırımcılar topluca yurt dışından para çekmek ve BİZE dönüş devam ediyor; 100 Milyar doların üzerinde zaten BİZE bu şekilde döndü.

Yüz değeri ele alındığında, bu kesinlikle iyi bir haber. Tüm kötü haberleri verdi, sermaye hala BİZE akan olduğu gerçeğini kutlamaya değer. Bu çok hikaye daha göründüğünden aynı zamanda, Dolar düşmeye devam etmediği anlamına gelir.

Not: Uluslararası İş Kez Hem Grafikler nezaket.

İlginizi Çekebilir: