İhracatı İle Taşımak Yen:

Bu konuda son birkaç ay içinde neredeyse herhangi bir “büyük” para karşı komplo Japon Yeni (veya birkaç hafta) ve oldukça tutarlı bir resim olsun. Ayrıca, (AUD/CHF gibi) S&P 500 karşı en Yen döviz çiftleri grafik olduğunda, korelasyon, çok komik! Elbette, Standard & poors 500 Endeksi vadelileri yüzde 0.5 yükselirken yen de en çok euro karşısında bir hafta içinde düştü “son zamanlarda rapor edilmiştir.”

Yen ana sürücü risk içermekte, ABD hisse senetleri için talep, ve sonuçta, iştah gösteriyor. “Yüksek hala hisse senedi piyasaları ile birlikte toplanma para getirisi izliyoruz...piyasa her zamanki gibi iş haline dönüyor. Bir analist, sadece ileri risk para birimleri neden oldu” diye açıklıyor. Diğer bir deyişle, carry trade geri döndü, ve yatırımcılar dünyanın en ucuz para birimi (Japon gecelik faiz oranları .1 yalnızca yüzde) borçlanma ve daha yüksek getirili alternatif yatırım yapıyor. Bu riski alarak arkasında “güçlü bir ivme. Bir tüccar deflasyon inanmadıkça nakit olarak sıfır verir paranı tutamazsınız.” dedi.

Pasifik Okyanusu'nun her iki tarafın uzmanları, müşterilerine Yen kısa yapıyorum. “Japon mali kurumlar teşvik yatırımcılar için para yatırım fonları odaklanmış varlıklar cinsinden para birimleri gibi Türk Lirası, Güney Afrika randı ve Brezilya reali...Japon yatırımcılar net alıcı 709.4 milyar yen yurtdışı varlıkları hafta sona erdi 11 Temmuz...” Goldman Sachs, bu arada, var bildirilen Yen hala aşırı değerli ve “önerilen yatırımcılar kullanın üç ay vadeli sözleşmeler satış yen.”

Kesinlikle yer alarak tahmin, özellikle bize kazanç sezon ile ikinci oldu. “Riskten kaçınma belirgin kalmak muhtemeldir, CİT gibi şirketler tarafından kazanç duyurular verildi. Bir analist, önyargı gibi satın alınacak yen olarak değil para için,” ısrar etti. Buna ek olarak, Merkez Bankası çeşitlendirme Yen ve Euro için talep yarattı, ama bu bir Yen-pozitif hikaye daha olumsuz hikaye bir Dolar daha.

Ayrıca, Japon ekonomisinin toparlanma, ihracattaki bir pikap sayesinde olduğunun belirtisi. Ekonomisi gerçeğini kesinlikle kredi krizin etkisi şiddetlenir büyümeyi ihracata bu kadar bağımlı kalır. Diğer yandan, herhangi bir kurtarma büyütmek olabilir. “Japonya'nın mal ticaret fazlası Haziran ayında 508 milyar yen 5,42 (dolar) 104.1 milyar yen önceki yıldan genişledi. Ülkenin ticaret performansı fazla Olabilir 299.8 milyar yen rakam daha büyüktü olarak geliştirmek gibi görünüyor.”


Yine de, Japonya'da fiyatlar (son sayıma göre %1,1 oranında) düşüyor ve deflasyon ele verebilecek ekonomik yetkilileri arasında güçlü kaygılar var. Buna göre, yatırımcılar Yen içinde rahat olabilirsiniz borçlanma, Japonya muhtemelen kısa vadeli faiz oranlarını yükseltmek için herhangi bir sanayileşmiş ülkenin en muhtemel olduğunu bilerek taşımak.

İlginizi Çekebilir: