Hala Popüler Ticaret taşımak, ama Şüphe Büyüyor

Ters korelasyon (ve ayrıca Yen), Dolar ve Küresel Hisse Senetleri arasında büyük ölçüde taşıyan ticari bir ürün olduğu gözlenen söyleyebiliriz. “ABD hisse senedi piyasası oturaklı ve ABD Dolar Endeksi neredeyse aynı anda Mart ayında zirve yaptı. Bir analist, ABD hisse senetleri bu süre içinde %50'den fazla ise, (euro, yen, İngiliz Sterlini, Kanada Doları, İsveç Kronu ve İsviçre Frangı karşısında doların değerini ölçen) Dolar Endeksi yaklaşık 12% düştü,” görülmektedir.

Bir düzeyde, bu 2008 için bir dönüş temsil eder, ticaret yapmak döviz pazar baskın tema iken kredi krizi, patlamadan önce. Ancak, önemli bir fark vardır. Dolar ve Yen sonra (düşük faiz oranları) şimdi fon parası idi ve süre, ticaret karşıt/uzun sonu için seçilen para birimlerinde hafif bir kayma olmuştur.


Geleneksel olarak, en popüler uzun para sanayileşmiş ülkeler, emtia ürünleri açısından zengin ve yüksek faiz oranları tarafından desteklenen ve genellikle zengin olanlar vardı. Emin olmak için, bu para son aylarda tuttu, kesinlikle spekülatif (taşımak) ticaret kısmen var. (Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada) dolar kazanç bloğu para birimleri emtia fiyatlarındaki artışları öncesinde çalıştırılan “New York ‘Wells Fargo Bankası stratejistler inanıyorum.’ Son cümleyi zaman, petrol fiyatları 75 $bir varil vardı, ama şimdi 65 $aralığında$60 içinde olduklarını ” Kanada Merkez Bankası da fark etti. Bu para biriminin değerlenmesi emtia ihracatını talebi aştığı ve sahip olduğu ileri sürüldü.”

Ama Kivi, Aussie ve Loonie run-up gelişmekte olan piyasa para birimleri daha hızlı takdir gölgesinde olmuştur. Bu değişim, büyük ölçüde artık gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler arasında gapingly büyük olan faiz oranı farklılıkları değişiklikler, bir ürünüdür. ABD ve Avustralya arasında 2.75%+ yayılması karşılaştırın, ABD ve Rusya arasında ABD ve Brezilya veya 12.75% arasında %8.5 yayılması ile. Yatırımcılar bir kez daha risk hakkında kayıtsız olmak için, Seçenek düşünmeye gerek yok.

Yine de, bazı analistler, dinamik bu değişiklik hakkında sinir vardır: “yeni carry trade daha az kaldıraçlı Olsa da, doğası gereği riskli bir bahis. Gibi, ama gelişmekte olan piyasalar çok daha fazla frekans ile ortaya çıkan tüm ülkeler ve sektörler arasında 2008 yılında gözlemlenen risk iştahı hızla çözülüyor tür karşı daha savunmasız olur.” Bu arada, gelişmekte olan piyasa hisse volatilely (Çin hisseleri ayı piyasası topraklarına girişi ile) son birkaç hafta içinde davrandığını ve bazı yatırımcılar geçici olarak zirve olabilir endişe duyuyorlar. Ayrıca kabarcıklar carry trade para birimleri oluşturan, yüksek düzeyde yükseliş görüşünüz olabilir dair işaretler vardır. Buna göre, bir stratejist olarak geri dönmeden önce Yeni Zelanda doları içinde Avustralya Doları %5'lik bir geri çekilme, ve %10'luk bir geri çekilme beklediğini gösteriyor.

Ayrıca Fed fonlama para birimi olarak ABD Doları canlılığı etkileyecek olan faiz oranlarını yükseltecek dış olasılığı vardır. Kabul ediyorum, Fed önümüzdeki altı ay içinde sıkın olacak, ama daha uzun bir zaman ufkuna sahip yatırımcılar pozisyonlarını ayarlamak için, yerine hangi noktada herkes çıkar için acele olacak 11 saat kadar bekleyin başlayabilir Olası görünüyor.

İlginizi Çekebilir: