Bir Düzeltme için Euro Nedeniyle

Haziran ayında dört yılın en düşük dokunmaktan yana, Avrupa kuyruklu %19, Dolar karşısında gerçek bir dalgalanma arttı. Merak, ancak, belki de Euro ben Yukarı geri yarış onun önünde kendisi almadı bu bir.

Euronun durmadan yükselmesi beni rahatsız etti. Sanki Euro paritesi doğru yöneldik, eğer var kaldı bile olsa, Avro bölgesi borç krizi sancıları sırasında geldi. Avrupa Komisyonu 500 Milyar dolarlık kurtarma planı piyasaları yatıştırmak için görünüyordu, ama ödememesi riskine karşı azaltmak için fazla bir şey yapmadı. Ayrıca, tasarruf tedbirleri gibi bir sonraki seçim döngüsü sonra geri alınır görünüyor. Daha fazla bütçeye karşı bu kadar şiddetli ve işsizlik ise açıklarını azaltan bir gündemi zorlamaya devam ederlerse ofiste kalmak liderleri için zor olacak, böylece Yunanistan, %20 İspanya (%12) çok yüksek.

Yunan borç hala Alman tahvilleri için 700 baz puan prim esnaf bond yatırımcılar şüpheci kalır delil olarak düşünün. Yatırımcılar aslında AB'NİN iyi kredi tarafından desteklenen, tahvil satın almak için o yüce getirileri dikkate alındığında AB ponpon risk altındaki Avro bölgesi ülkelerinin kredi piyasası dokunarak, herhangi bir zorluk olduğu gerçeğine işaret etmeyi isterdim, ama bu gerçekten şaşırtıcı değil.

AB ' nin mali sorunları görmezden gelerek, ekonomik resim çok değil. “The Economist İstihbarat Birimi, sadece yayımlanan raporunda, Batı Avrupa da büyüme gelecek yıl sadece %1,1 ulaşmak ve akıllıca bakmak azalma ötesinde ya da %1.7 en azından 2015 yılına kadar aşağıda olacağını öngörüyor.” Almanya dışarı çıkardığınızda AB ekonomisinin motoru – GSYİH büyümesi daha acıklı olacak. Ve pek çoğu geri durgunluk içine kayma için ciddi risk altındadır çevresel ekonomiler, deme.

Ayrıca, Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikası diğer sanayileşmiş ülkelerdeki kadar gevşek. Parasal genişleme programı ile, Avrupa Merkez Bankası bankacılık sistemi ve kredi piyasalarına milyarlarca Euro enjekte etti. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean Claude Trichet, Başkan, bu desteğe son fikri kıllı: “Hayır! Bu Yönetim Kurulu görüşü değil, ezici bir çoğunluğa sahip.Bu standart olmayan ölçü...para politikası aktarım mekanizması daha normal işleyişini geri yardımcı olmak için tasarlanmıştır.”

Öte yandan, Avrupa Merkez Bankası ekonomiyi içine enjekte edilir, bu fonların çoğu AB içinde kalacağı anlamına gelir piyasaya müdahale tüm sterilize ediyor. (Ben sterilize edilmemiş) Fed parasal genişleme programı ile bu kontrast ve Euro iyi oldu neden anlamaya başlar. ECB daha önce daha fazla para politikası hafifletilmesi Fed aşağıdaki tereddüt anlamına gelir buna ek olarak, Avro bölgesi enflasyon şu anda (bir 50 yıl düşük) ABD enflasyon aşıyor.

Yine de Euro'nun yükselmesi için sağlam bir temel olduğunu sanmıyorum. (“QE2”) Fed parasal genişleme programının genişletilmesine yatırımcıları tedirgin, ABD dışında önleyici bir tedbir olarak para göndermek için onları neden olduğu anlaşılır. QE2 resmen uygulamaya kadar ancak, bu sermaye hareketlerinin tüm beklenti vardiya tamamen spekülatif köpek sallama beri kuyruk gibi bir çok temel görünüyor. Ve temel bir analist olarak, bu beni endişelendiriyor.

% 20 düşüş 2010 yılının ilk yarısında Euro itti katılımcılar, kendilerinden önce var sanırım, ama şimdi aynı hatayı yapma tehlikesi vardır ve çok ters yönde Euro bastırıyorlar. Tüccarlar raporun en son Taahhüdü göre, yatırımcılar ticaret orantısız olma noktasına Euro uzun pozisyonları, inşa ediyor. (SİNYAL) (RSI) Göreceli Güç Endeksi ve Hareketli ortalamaların hem de 2 yıllık yüksek yaklaşırken bir düzeltme geliyor, ama, bana söyler ben çok kısa vadeli teknik analizi.

İlginizi Çekebilir: