Döviz Piyasaları Altın ve Gümüş hakkında Bize ne

Tüm yatırımcılar, şerit ne olursa olsun, artık boğa piyasası altın/gümüş ve Amerikan Doları ayı piyasası için de bilmelisiniz. Küçük aslında bu iki olay aslında bağlı nasıl anlaşıldığı bu söylemlere rağmen, ancak, görünüyor. Sonuçta, (veya bunların eksikliği) bu bağlantı hem de piyasalar için ciddi sonuçları vardır.

Birçok altın yatırımcısı bir proxy olarak dolar kısa devre için altın satın olduğunda ısrar ediyor. Altın fiyatları yükseliyor, mevcut mali sistem ve hiçbir şey tarafından iyi niyet dışında destek olan fiat para, eleştiri hakkında kıyamet uyarılar dolu. Altın satın doların nihai çöküşüne karşı (veya sadece) korunma en iyi olduğunu iddia ediyorlar.

Ne yazık ki, bu tartışma inceleme kapatmak için tutar bence. Bu analiz değil, altın için herhangi bir derin ilişki çünkü Gümüş de dahil olmak üzere [veriyorum, ama diğer yorumcular ve gözlemlenebilir bir piyasa korelasyon tarafından atfedilen dernek] ilk olarak, altın ve gümüş fiyatları çok daha hızlı güçlü para bile fazla on yıl olduğu için, geçen yıl arttı. Ayrıca altın dolar düşüyor daha hızlı artıyor. Altın emtia piyasası gibi piyasaları finans piyasası olan İsviçre Frangı – açısından – altın %17'den fazla 2010 yılının başından bu yana arttı.

(Dolar bearishness gösteren bir dizin karşı altın arsalar olan aşağıdaki grafik, ve zor anlaşılır şekilde gördüğünüz gibi ikinci, altın ve döviz piyasası arasındaki olası korelasyon idareli kendini belirtmektedir. Gümüş fiyatı tam bir çöküş yaşadı örneğin, altın mali kriz sırasında durdu. Mali kaygı yüksek olduğunda, altın faiz ve gümüş çekildiği mantıklı mı? Benzer doğrultuda, dolar son ralli altın ve gümüş son düzeltme DEĞİL, başka bir yol izledi. Altın yatırımcıların daha geniş bir emtia piyasalarında kendi ipuçlarını almak ve döviz pazar olan bir şey varsa, bu gösterir.

Altın için üçüncü olarak, makroekonomik durum dayanıksız. Ben siyasi gerekçelerle altın saldırı için adil olduğunu düşünmüyorum olsa da, hala güçleri sözde hedge karşı olmanın ne olduğunu anlamak için denemek için makul olduğunu düşünüyorum. Altın alıcıları hakkında endişe duyuyor, neden hepimiz aynı derecede endişeli yatırımcılar diğer olmayan enflasyon ise? Güvenilirlik altın piyasaları gibi sağlam olan vadeli piyasalar dayalı enflasyon beklentileri G7 arasında 2-4 yaklaşık% vardır. Bunun yerine altın yatırımcıları ilgilendiren pek çok borç varsayılan ise, yine, diğer pazarlarda endişeleri paylaşmıyor neden sormam gerekiyor. Kredi temerrüt takas oranları ABD Hazine tahvil için daha Japon ve Avrupa borç için yüksek, ama yen ve euro dolar karşısında olumlu batmaz kalır. Altın yatırımcıları tekrar, bu çelişkiyi nasıl açıklıyorsunuz?

Altın ve gümüş temelleri ile ilgisi olmayan nedenlerle yükseliyor bana, apaçık görünüyor. Parasal genişleme ve finansal piyasalar para dalgası sürdü ve bunun önemli bir bölümünü hiç şüphesiz altın, gümüş ve diğer metaller kendini gösterdi. Geçen haftaki düzeltme kısmen spekülatörler için daha yüksek marj gereksinimleri ile tahrik olduğunu aslında, öyle görünüyor. Nihayet, onların neden düşük faiz oranları ile yardımcı olabilir, ama şu anda sıfıra yakın olan dolar yerine faiz ödemesi olmayan) altın tutmanın fırsat maliyeti beri yapılıyor. Faiz oranları, kesinlikle eğer altın üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığını görmek için ilginç olacak.

Sonunda, altın ve gümüş piyasaları güçlü bir anlayış yok. Bildiğim kadarıyla artışlarına gerçekten olması gerektiği gibi arz/talep kökleri vardır. Yatırımcılar dolar ile bir ilgisi var gibi durduracak tek dileğim.

İlginizi Çekebilir: