Riskten Kaçınma Verir Umut olarak G20 Siliniyor gelen döviz

G20 toplantısı giden dönemde genel olarak iyimserlik ve umudun damgasını vurdu. Bir yorumcu Londra'daki G20 toplantısı şeyler söylemeyin okurlarına çağrıda bulundu:“. Temel küresel değişim temellerini, para, altın ve tahvil piyasaları etkileyen olabilir.”

Bazı düzeyde, toplantı, muhtemelen beklentilerini karşılamak yaptı. Tartışmalar sadece birkaç saat sonra, G20 “hedge fon bankaları alarak, icra ödeme, kredi derecelendirme şirketleri ve risk-limit sıkı kabul etti. Zirvede ayrıca, Uluslararası Para Fonu (IMF) kaynaklarını artırmayı ve sıkıntılı ülkelere yardım için acil nakit sağlamak taahhüt US1 trilyon dolardan fazla.”

Yatırımcılar sevindi ve piyasaları yükseldi, Dow 8000 puan üzerinde yükselen ve 12 Mayıs 1933 biten haftadan bu yana en iyi dört haftalık ralli kapatma “ile.” Boğalar, artık 2007-2008 krizinde en az bir yıl gerekli iken, 1929 borsa baskını kurtarmak için dört yıl sürdü, bu cevap olabilir. Döviz pazar da olumlu G20 zirvesine tepki gösterdi“, 100 Yen/USD önemli psikolojik bariyer yukarıdaki Doları kaldırma ve bu yönüyle yükselmeye gelişmekte olan piyasa para neden.

Yatırımcılar bir kez daha bankacılık sisteminde devam eden riskler odaklı olarak Pazartesi, ancak her zamanki gibi iş dönüşünü: “küresel bir kurtarma konusunda piyasa güvenini artırmak için yardımcı olan Post-G20 öfori, kısa ömürlü oldu.” Yatırımcılar etkileyici yüzeyinin altında delinmiş önce muhtemelen sadece G20 söylem ve çok sayıda sondaj, zirvenin politika reçeteleri somun ve civata içine zaman meselesiydi. [Grafik aşağıda New York Times nezaket geliyor.

-Şekil kapma 1.1 Trilyon doları, örneğin, başlık biraz yanıltıcı. Üzerinde 500 Milyar “Uluslararası Para Fonu sözü verdi” doların yarısına sahip değil ya da yükseltilmiş veya açıkça yetkili oldu. Ticaret finansmanı, ihracatçı malların karşılığını alırlar ve onlara borç para veren kurumlar karşılık olarak her altı ayda bir takla olduğundan “sonra, ya gereksiz ya da çift olan-en sayılan Milyar 350 ticari kredi dolar.” 250 Milyar kalan $üye ülkeler için IMF sentetik para verilmesi zararına olur. Ancak, sentetik para birimi Dolar ve Euro değerinin önemli bir kısmını alıyor göz önüne alındığında, bu program gerçek bir olasılık ABD ve AB vazgeçme, etkin olamaz.

Zirve de anlamlı bir dünyanın fiili rezerv para birimi olarak USD devam eden ole endişeleri gidermek için başarısız oldu. Alternatif bir sistem, Çin ve diğer destekçileri bir sonraki G20 toplantısı için beklemek, Eylül ayında yapılacak IMF gibi sentetik Döviz Alım programının genişletilmesi önemli bir başlangıç noktasını temsil eder, ama bu noktada görünüyor.

Bir yorumcu, bu hayal kırıklığı oldukça G20 Planı...korumak ve küresel mali ve ekonomik düzen miğferli BİZE mevcut sürdürmek çok zor çalışır yansıtıyordu:“. İhmal bir yandan komisyon, bir hareket, IMF buttressing— ve bir hareket, diğer taraftan— bu, ABD konumunda sessiz kalan ayı ifadesidir.”

İlginizi Çekebilir: