Pound Kaderi Borç Krizi AB Bağlı

Yunanistan'da borç krizinin ortaya çıkmasından bu yana, İNGİLTERE'DE politika bir kez daha tekrar Euro katılmak için kendilerini tebrik edilmiştir. Aksi halde, şu anda Fransa ve ekonomik tüm Avro bölgesi temelini olan Almanya, aynı uygunsuz pozisyonda olması ve Yunanistan destek vermeliydi onlar ne hakkında merak ederler. Pound Euro daha hızlı bir klibi bile son haftalarda düştü göz önüne alındığında, ancak, yatırımcılar, gönül duygularını paylaşmak yok gibi görünüyor. Ne verir?

Pound Yunanistan ve AB ' nin doğum sancıları dışı nedenlerle düşme olduğunu varsaymak eğiliminde olabilir. Sonuçta, İngiltere'den bu günlerde çıkan ekonomik verilerin çoğu pek olumlu değil. GSYİH dipsiz .4% oranında 2009 ve İngiltere Merkez Bankası, kendisinin Son çeyrekte %1,5 aşağı 2010 tahminleri ise revize etti. Buna ek olarak, enflasyon ve sürünen kısa vadeli faiz oranlarının düşük kalması, reel faiz oranları (ve uzantısı, İNGİLTERE'DE Pound holding ile ilgili carry) etkili olumsuz gibi.

Bu tek başına Pound satan gerekçesi olsa da, Sterlin ve Euro birlikte oturuyor, TL/USD ve EUR/USD çapraz kuru üstünkörü bir bakış ortaya koymaktadır. Yatırımcılar (yani Yunanistan ve diğer “DOMUZ” ekonomi, AB, İNGİLTERE ve durum arasında bir bağlantı dava konusu olan benim gözümde, bu anlamına gelir. Ve hiç merak, bir borç seviyeleri beri herhangi başka bir ülke gibi endişe verici, gelişmekte olan ya da sanayileşmiş vardır. Bütçe açığını %13, Yunanistan'da daha yüksek. Özel borç dünyada (göreceli olarak) en yüksek olan ev, £1,5 Trilyon, ya da £60 bin olarak tahmin ediliyor. “Sonra dengesini kiloluk kamu sektörü emeklilik sorumluluk trilyon kiloluk kamu borcu ve o gider, trilyon-sayfalık özel finans girişimleri düzenleri kiloluk banka trilyon kefalet. Bir analist, eğer İngiltere'nin gerçek borçlar eklerseniz İNGİLTERE'DE birkaç kez GSYİH toplam borç yükü doğru olduğunu bulmak,” özetlenmiştir.

Tabii ki, bu yeni bir şey değil. Ben, kendimi, önceki günlerde başgösteren borç krizi hakkında yazdım. Böyle bir kriz hala yıl uzakta iken, Yunanistan'da kargaşa yatırımcılar İNGİLTERE ile benzerlikler ve farklılıklar üzerinde taze göz atmak için neden olduğunu ve açıkça ne dedikleri gibi değiller. (Sadece daha fazla para baskı yaparak) borç deflate, Avrupa Para Birliği üyeliği böyle bir olasılığı engeller, Yunanistan, aksine bu bir yandan, İngiltere'nin parasal bağımsızlık anlamına gelir. İngiltere, borç varsayılan sonuçta daha az olduğu anlamına gelir iken, daha büyük olasılıkla para onun borçlarını yönetilebilir kalmasını gelecekte bir noktada zayıflamaya var ki, yapar. Tahvil yatırımcıları, daha sonra, İNGİLTERE Tahvilleri tercih hakkı vardır, ama para birimi yatırımcılar Euro lehine Pound shun eşit hakkı vardır.

Kendisi İngiltere'nin anlayışı biraz kusurlu gibi görünüyor. Kendisi Fransa ya da Almanya için akın gibi düşünüyor (ve dolayısıyla, şu anda AB üyesi olmadığı için gayet memnun), piyasalar bir İspanya veya Portekiz gibi düşünüyor. İNGİLTERE ise kendi dışındaki AB üyesi olsaydı daha iyi yapabilecek olan piyasalar şu anda inanıyorum yönlendiriyor. Görünüşe göre yatırımcılar inanıyorum, çünkü tabii ki, bu önerme (ve hala düşüktür) tartışmalıdır, ama akılda tutmakta fayda var.

Her zamanki gibi, BOE kasten (belki) tüm bunlardan habersiz kalır. Bu ay sonuna kadar beklenen parasal genişleme politikasını, bir uzantısı olduğunu düşünüyor. Bu program sadece 2009 yılında GSYİH ' nın %14'e eşit para arzındaki bir genişleme sorumludur. Çoğu ekonomist üzücü bir başarısızlık düşünün, ve sadece yerine (aka GSYİH) çıkışı daha (aka enflasyon) fiyatlarında artışı yol başarmış gibi görünüyor. İngiltere İNGİLTERE hükümeti ve Banka sterlin para Bu yeniden konumlandırma zayıf kalır endişeli olmadığını “şüphe yoktur. Gerçekten hoş olabilir. Daha ihracat yaparak döviz kuru güçlendirilmesi sterling ve anlamı güçlendirmek için faiz oranlarını artırmak için hemen bir iştah var.” Amortisman para mevcut borç devalüe için yararlı olsa da, yatırımcıları korkutup istenmeyen sonuçlar ve zor gelecek borç fonu için yapabilirsiniz unutmayın için akıllı olmak, olsa, olurdu.

Döviz yatırımcıları bu konuda önlerinde olabilir.

İlginizi Çekebilir: