Güney Kore: satmak ya da satmamak USD

USD rezervi bakımından Güney Kore düzensiz davranış, başka bir şey olmuştur. Birkaç hafta önce, Güney Kore ‘(çoğunlukla Avro içine) rezervlerinin büyük bir bölümü çeşitlendirme’ planladığına dair söylentiler dolaşmaya başladı. Ekonomistler ve yatırımcılar, hem en kötüsü geldi. Topluca tutar 2 trilyon USD rezerv doların üzerinde olan ülkelerde, geri kalanı olur, davayı takip.

Rezervlerini çeşitlendirmek niyetinde olduğunu bir hafta sonra, Güney Kore kamuoyuna duyurdu. Ne yüzünde ani sorumluydu? Dolar son düşüş daha bak gerekir. Asya merkez bankalarının başı dertte olan - onlar yoksa onlar lanetli ve daha yapmazlarsa lanet ediyorlar. Eğer topluca USD satıyorlar, muhtemelen USD fazla desteklemek için yeterince büyük değil gibi dolar aşağı giderek göndermek olacaktır. Ancak, USD şeklinde rezervlerini korumak istiyorlarsa, rezervleri daha da devalüasyon riski vardır. Dolar hafif bir itiraz önemli ölçüde bölgede yaşanan inanılmaz büyüme dublör olur. Bloomberg Raporları:

Mevcut sistem daha çok büyük bir piramit şeması gibi görünüyor. Uzun Asya merkez bankaları birlikte cinsinden Menkul Kıymetler sopa ve dolar olarak, herşey iyi. Satış başladıktan sonra, hemen hemen herkes merkez bankalarının sermaye kayıpları deneyim ve ekonomilerin daha rekabetçi hale kaybeder.

Devamını oku: Kafka Kore'nin Para Politikasına devam mı?

İlginizi Çekebilir: