ABD Doları Paradigma Kayması

Finansal krizin başlangıcından bu yana, Doların güvenli bir sığınak para birimi olarak kabul edilmiştir. Sadece, riskten kaçınma düzeyi bir artış oldu, Dolar orantılı olarak yükseldi. Riskten kaçınma risk iştahına yol verdi zaman, Dolar düştü. Bu kadar basitti.

Son zamanlarda bu kavram, EUR/USD döviz kurundaki kendini gösterdi, Euro barındıran riski ve Dolar güvenliği barındıran vardır. Aslında, ticaret yapmak bir strateji bu doğrultuda gelişeceğini ve bu fenomen yaptı kendini tüccarlar haberler iyi olduğu zaman Dolar satan refleksle alındı ve haber kötü olduğunda Euro satış yerine.

Son haftalarda, bu yaklaşım değişiyor gibi görünüyor. Dolar hala yükseliyordu bile gerilemeye başlayan ABD hisse senedi piyasası ile başladı. Yatırımcılar konut piyasası, tüm hükümet uyarıcı etkisi yorgunluk ve kötü, bir çift olasılığını daldırma durgunluk durdurduklarını hakkında endişelenmeye başlamıştı. Tüm alt ABD Hazine verimleri sürdü ve bazı zayıf beklenenden konut sayıları ve güvercinimsi bir Federal Rezerv, yatırımcılar dolar pozisyonlarını yeniden değerlendirmek için istenir sonra ilk çeyrekte en son veri “gösterdi ABD'DE gayri safi yurtiçi hasılanın beklenenden daha yavaş büyüdü...ABD GSYİH rakamları geldi.”

Benim açımdan, (bu kesinlikle endişe için bir neden olsa) dikkat çekicidir kendisi uzun süreli bir durgunluk, daha ziyade para piyasalarında dikkat ödüyoruz imkanı yoktur. Emin olmak için, AB borç krizi haber başlıkları ve etkisi yatırımcı psikolojisi hakim olmaya devam ediyor. Yatırımcıların verileri geri dikkatlerini gereken herhangi bir beklenmedik gelişmeler dışında, ancak, bu kriz muhtemelen çok daha kısa vadede gelişmesi, mantıklı geldi.

Sonuç olarak, “bu yılın ilk yarısında yaygın olan euro ‘popüler riski ile ilgili Ticaret piyasa oyuncuları giderek karşılaştırmalı temelleri üzerine bir kez daha odak,” bir tüccar özet olarak şu an için raydan görünüyor. Aslında, Dolar %5 geçen ay düşmüş, Euro karşısında ticaret ağırlıklı olarak hem de vardır.

Uzun vadede, analistlerin anlatı EUR/USD kuru belirleyecek ayrılır. (Pozitif ya da negatif) borç krizi için bir çözüm olduğu kadar, bir belirsizlik havası taşıyan bir ticaret stratejisi için uygun finansman para birimi olarak kalmasını Euro gibi asmak devam edecek gibi görünüyor. ABD sermaye piyasası, dünyanın en derin, en likit ve en istikrarlı ve kriz zamanlarında muhtemelen riskten sermaye çekmeye devam edecek.

Güvenli liman statüsünü döken ve büyüme bir para birimi haline gelecek ABD olduğunu iddia edenler diğer tarafta. Bu düşünce doğrultusunda göre, ABD ekonomisi, Avrupa, Japonya ve İngiltere geride bırakacaktır – emsalleri para birimleri arasında en Üst sıralarda yer rakip.
“Euro bölgesindeki kriz ile daha zayıf üyelerinin borçları yüzünden vurduğu olmuştur. Bir analist, Japonya sadece yavaş yavaş deflasyon ortaya çıkacak ve İNGİLTERE'DE rekor bütçe açığı ile önümüzdeki birkaç yıl içinde anlaşma vardır,” savundu.

Sonuç olarak, “dolar isteyen döviz piyasalarında önemli bir değişiklik anlamına gelecektir hisse senedi yatırımcıların risk olduğunda dolar oldukça güçlü bir şekilde daha zayıf bir performans sergiliyor olasılığını gül...olarak takdir erken 1980 ve 1990'ların,-görülen bir desen dönecektir.” Bu paradigma altında, Japon Yeni ve İsviçre Frangı muhtemelen güvenli sığınak para birimi olarak daha yerleşmiş bir hal olur.

Böyle bir paradigma kayması mutlaka Dolar için iyi olmayacağını nihayet, işaret değer. Eğer gerçekten arkasında durgunluk koymak mümkün ise BİZİ, sonra büyümenin temelleri üzerinde yeniden odaklanma yüksek Dolar gönderirdi. Eğer Çift Dip gerçekleşmesi ancak, Dolar bulls muhtemelen Doların güvenli liman statüsünü korumak umuduyla kendilerini bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: