Avustralya, Yeni Zelanda Oranları:

Yalan söylemeyeceğim; döviz Blog ıtiraf Dolar merkezli, döviz piyasalarında gelişmeler genellikle göreli ABD Doları üzerinde öngörülen etkisi değerlenir. içinde Onların Doları bağımsız hareket eden diğer döviz çiftleri olduğunu bazen unutuyoruz. Avustralya Doları ve Yeni Zelanda Kivi al, örneğin. İki para yüksek faiz oranları ile desteklenmektedir olarak, eşit olarak taşımak ticaret sonucunda ve yararlandı, oldukça benzer şekilde davranırlar. Neredeyse komşu olduğu gerçeği ile birlikte, ayrı ayrı tartmak için eşsiz bir şart olduğunu unutmak kolaydır.

Önümüzdeki 12 ay içinde, her iki ülkenin Merkez Bankaları önemli ölçüde ekonomik büyümenin yavaşlaması sonucu gösterge faiz oranlarını düşürmesi bekleniyor. Ancak, Yeni Zelanda ekonomik kriz zamanlarında bağlı olduğu için, doğal kaynakların büyük bir hissesi yok gibi, keskin oldukça oranlarını düşürmek için tahmini, Avustralya ile karşılaştırıldığında. Buna göre, Avustralya Doları kısa vadeli Kivi karşı bir satın alma fırsatı temsil edebilir. Bloomberg Haber:

Yeni Zelanda doları RBC Sermaye Piyasaları göre yıl ülkenin ekonomik yavaşlama hızlandırır gibi son$1.33 karşı Avustralya ve Yeni Zelanda için RBNZ borçlanma maliyetleri düşürür umutları artırma yüzde 8,7 düşüş muhtemeldir.

İlginizi Çekebilir: