Hakkında Bu Stres Testleri Nasıl

Ne bu stres testleri ile anlaşma nedir? Jerry Seinfeld bir şaka için bir plan gibi geliyor, ve testleri piyasalar tarafından görüntülendi yol verildi de olabilirdi. AB ' ye göre, testleri büyük bir başarı elde etti. Yatırımcılara göre daha iyi sonuç alakasız ve açıkça en kötü ihtimalle yanıltıcı.

Stres testleri ilk olarak geçen ay AB bankacılık sektörünün sağlığını ölçmek için bir yol olarak önerildi; sonuçları bankacılık sistemi ve yatıştırmak yatırımcılar sağlamlığını göstermek sanılmıştı. Yatırımcılar stres testleri potansiyel etkisi hakkında meta-spekülasyon yapan olarak o zamandan beri, momentum piyasalarda artmaya devam etti.

Önde gelen test günlerinde, endişe ve belirsizlik bir karışım oldu. Bir tüccar kimse Avrupa banka stres testleri piyasaya giriyor çok fazla risk orada tutmak istiyor uyardı:“....Dikkat büyük bir stres testi sonuçları açıklandıktan olarak icra... ... olmalıdır. Kesinlikle her iki yönde büyük bir salıncak için potansiyel var...parça aşağı gelen bir yük treni olabilir.” Euro yan ticareti, Haziran ayında başlayan etkileyici %8'lik bir ralli kapatma.


Pazartesi günü, testler sonunda yapıldı: “AB regülatörleri durgunluk ve egemen dayanacak kadar sermaye-borç krizi var, bir zemin olarak yüzde 6 Tier 1 sermaye oranına sahip olup olmadığını değerlendirmek için bloğun bankaların 91 incelemiş. Düzenleyiciler beş egemen yıllık tahvil portföyleri, test, İspanyol tahvilleri yüzde 12.3, Portekiz tahvilleri yüzde 14 ve yüzde 4,7 Alman devlet borç Yunan borç 69 oranında bir kayıp sayıyorum.” Resmi olarak, sadece 7 banka €3.5 Milyar toplam sermaye açığı ile Yunanistan testleri – Almanya'da İspanya'da 5, 1, 1 – başarısız oldu.

Haber başlangıçta, Avrupa deniz serbest bırakıldı, önce yükselen, sonra da-ve analistler, bazen koşmayın, acele düşen duygular çelişiyor gibi görünüyor. İlk olarak, endişe vardı “” sonra bir rahatlama geldi. “ Oturduğum yerden, piyasaların tepki görülmüyor ve esnemek arasında temelde bir yerde oldu. Aslında onlar her şeyden önce, yatırımcılar charade için testler gördüm. Sonuçları olumlu olacağını biliyorlardı çünkü AB düzenleyiciler halka bunları yapmak için istekli olduğunu tek nedeni vardı. Yukarıda yazdığım gibi, testleri yatırımcıları yatıştırmak için, bu önceden planlanmıştı.”

İlgili bir not, testlerin yeterince sıkı değildi: “Analistler, test anında küçümseyen vardı, bar çok düşük olduğunu söyledi. ‘En piyasalar endişeli olan düpedüz egemen bir varsayılan perspektifinin kabul edilmiş bile değil.’ ” Bunun yerine tahvil değersiz ve çaresiz olma ihtimali inceleme, testler sadece mütevazı kayıpları kabul.” Bu standarda göre, yatırımcılar iddia, hemen hemen her banka geçmek mümkün olduğunu hiç şaşırtıcı değil.

Sonuçta, stres testleri başarı ölçme bekleyen birkaç hafta gerektirir. Döviz ve haber hakkında anında geri bildirim teklif etti ki, hisse senedi ve tahvil piyasaları – aksine – muhtemelen etkisini tamamen para piyasalarına yansıyor önce biraz zaman alacak. Euro artmasını, banka hisse senetleri, ve egemen tahvil fiyatları tüm güven sembolü olarak görülmelidir ise yatırımcılar bankalara doğrudan borç vermeye (3 ay Euro LİBOR vekalet, aşağıdaki ekranda) makul fiyatlara istekli olup olmadığı diğer bir deyişle, gerçek bir testtir.


Aslında, bu test Avrupa Merkez Bankası ticari bankalara yapılan kredi Milyarlarca Euro yüzlerce hatırlamaya devam ettikçe çok yakında gelir. Eğer LİBOR oranları sabit kaldı ve piyasalar sıvı kalmışsa, o zaman stres testleri bir başarı olarak adlandırılabilir. Özel yatırımcılar inat ve ECB borç verme programını uzatmak zorunda değildir, ancak, bu testler geriye dönüp baktığımda zaman kaybı olarak görülecektir.

İlginizi Çekebilir: