Gelişmekte Olan Piyasalar Ralli, Avro Bölgesi Borç Krizine Rağmen

(EM) gelişmekte olan piyasalar Euro sıkıntılara rağmen mitinge devam etmiştir bu yana gelişmekte olan piyasa yatırımcılar gibi (“Yatırımcı” ben Euro Merak etme) kalp için son mesaj benim almış görünüyor. Emin olmak için, ONLARA hisse senedi, tahvil ve para tüm biraz kriz heyecanı doruk ulaştığında batırılmış Olabilir, ama onların kayıpları iyileşti beri onlar ve bir kez daha rekor için yolda.

Bu riski o dalgalanma nefret o haklı değildi demek değil. Aslında, yatırımcılar diğer riskli alanların Euro gibi bir avuç cezalandırmaya devam ediyor. Ancak analistler, bir bütün olarak gelişmekte olan pazarlarda durumunda, bu düşünce hiç mantıklı gelmiyor sonucuna varmışlardır.

Sadece, mali ve ekonomik durumu gelişmekte olan ülkelerde daha güçlüdür. Daha önce krizler gelişmekte olan ülkelerde çıkan bilinen ve sanayileşmiş ülkelere yayıldı ise, bu kriz son serisi kendi kafasına bu fikri döndü. Kredi ve konut krizleri büyük ölçüde Batı spekülasyon, Avrupa kökenli ve ülke borcu krizinin ürünüydü. Yatırımcı endişe-fulfillingly kriz gelişmekte olan piyasalar atlamasına neden kendini olabilecek Olası olsa da, herhangi bir etkisi muhtemelen kapalı olacaktır.

“Gelişmekte olan piyasa bilançoları güçlü ve borcun milli gelire oranının yüzde 100, birçok ülkede,” bir analist özetlenmiştir üzerinden Batı dünyası ile karşılaştırıldığında yüzde 40 altında tanınmasıdır. Başka bir “yükselen piyasa ekonomilerinin büyük çoğunluğu enflasyonla mücadele araçları ve başarılı olur, merkez bankaları tarafından makul bir bağımsızlığa sahip olma,’ ” diye ekledi.

Böylece, fon kaymaya devam ediyor. 2009 yılının tamamı için $33bn göre “gelişmekte olan piyasa borca Net sermaye girişi, 25bn TL (85 milyar euro) milyar yıl başından geç $13.7 paramparça Olabilir.” ONLARA güven başka bir işareti burada Halka arz gelişmekte olan ülkelerde bu çeyrekte kaldırdı milyar IA$, sanayileşmiş ülkelerde neredeyse üç kat daha var. Bu arada, MSCI Gelişmekte olan Piyasa Hisse senedi Endeksi sadece 2005 yılından bu yana en güçlü rallisini tamamladı ve (EMBI+) JP Morgan Gelişmekte olan Piyasa Tahvil Endeksi bir rekor daha yüksek yaklaşıyor. Yarım endeksinde en büyük ağırlıkları ile ülke çapında son on yılda değişen şiddeti borç krizini yaşamış olduğunu düşününce, bu açıkçası inanılmaz.


Forex yatırımcılar ile ilgili olarak, ONLARI sermaye piyasalarına olan güveni de para girmelidir. Taşımak ticaret ucuz Euro sayesinde ısınma ve muhtemelen ONLARI da Merkez Bankaları yukarıda atıfta olarak enflasyon ile mücadele için faiz oranlarını yükseltmek için, hareket olarak sadece genişleyecektir. Eğer Avro bölgesi borç krizi yoğunlaştırır, sonra geri çekmek gibi bir şey bekleyebilirsiniz. Son bir geri çekilme olduğu gibi, ancak, sadece geçici olacak.

İlginizi Çekebilir: