Dolar Düşüş: çantada keklik Değil

2002 yılından bu yana, Doların değeri %70 ini kaybetti, Euro akrabası vardır. Bu arada, 2002 yılında bearishness sinyal aynı faktörler 2008 veya bazı yönlerden kötüleşti bile devam eder. İkiz açıkları hala cari açık dengeleniyor olsa da büyüyor. ABD ekonomisi durgunluğa doğru gidiyor. Yükselen emtia fiyatlarının enflasyon ve para politikası gevşeme nedeniyle yükselmeye ayarlanır. Sonuç olarak, birçok yatırımcı Doların slayt yakın gelecekte de devam edeceği görüşünde.

Ancak, ihtiyatlı yatırımcılar "dikkatli taşıyınız için akıllıca olacaktır." Döviz pazar için değil, tamamen geçerli iken bir güvenlik mevcut değerleme doğasında ilgili, herkese açık bilgi olduğunu, etkin piyasalar teorisi belirler. Bu nedenle, yukarıdaki kötü haber tüm zaten Dolar fiyat içine, en azından bir dereceye sahiptir. Döviz bahis çeşitliliğin kuralı tam geçerlidir. Böylece, yerine doğrudan bir para arkasında bir fiş koyarak, bir yatırımcı da (ve amortisman) herhangi bir para birimi takdir yakalamak yerine (hisse senedi ve tahvil) yabancı Menkul Kıymetler satın alabilir. Yatırımcılar da verim enflasyon bağlantılı ve böylece olan (İPUÇLARI), azalan bir dolara karşı bir engel olarak görür Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler satın alabilir. Wall Street Journal raporları:

Bazı piyasa gözlemcileri, altı yıl dolar ayı piyasası henüz bitmedi inanırken, yatırımcıların döviz piyasalarındaki eğilimleri genellikle uçucu inişler ve çıkışlar tarafından yol boyunca işaretlenmiş olduğunu kabul etmelidir.

İlginizi Çekebilir: